bip epuap archiwum archiwum   poczta  dom  facebook  start strona 

 

1_0
2_0
3_0
4_0
6_0
7_0

Dzisiaj jest: 21 Kwietnia 2018    |    Imieniny obchodzą: Anzelm, Bartosz, Feliks
http://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/baneryreklamowe.18042018_1gk-is-95.pnglink
http://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/baneryreklamowe.fundacjaalbrtagk-is-95.jpglink
http://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/baneryreklamowe.12042018gk-is-95.pnglink
http://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/baneryreklamowe.odpady_nietypowe_wiosna2018gk-is-95.pnglink
http://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/wprowadzenie.30032018gk-is-95.pnglink
0 1 2 3 4
Progress bar
  1. Ogłoszenia
  2. Przetargi
  3. Przegląd prasy
  4. Praca/Nauka
  5. Inne

Debata o oświacie w Urzędzie Gminy Czernichów

W piątek, 12 stycznia, w siedzibie urzędu gminy, z inicjatywy wójta Szymona Łytka, odbyła się debata poświęcona tematyce oświaty w gminie Czernichów, z udziałem Małopolskiej Kurator Oświaty, Barbary Nowak.

W debacie wzięli udział również: Halina Cimer, wicekurator, Dorota Skwarek, dyrektor Wydziału Nadzoru Pedagogicznego Kuratorium Oświaty w Krakowie, Arkadiusz Wrzoszczyk, członek Zarządu Powiatu Krakowskiego, Janusz Senderecki, dyrektor GZOS, radni gminy Czernichów, dyrektorzy szkół i przedszkoli, przedstawiciele związków zawodowych oraz rodziców uczniów ze szkół na terenie gminy.

Debatę prowadził wójt Szymon Łytek i w prezentacji otwierającej spotkanie przedstawił dane związane z finansowaniem oświaty, przybliżył szereg inwestycji, które na przestrzeni ostatnich lat wykonano w placówkach oświatowych na terenie gminy, a także powiedział o inwestycjach planowanych na najbliższe lata, jak na przykład budowa zespołu placówek oświatowych w Czernichowie.

Następnie głos zabrał dyrektor Senderecki, który m. in. zaprezentował dane dotyczące wyników w nauce uczniów z poszczególnych szkół na terenie gminy.

W odpowiedzi na obie prezentacje kurator Barbara Nowak zadeklarowała wspieranie samorządu, a plany i działania wójta i radnych gminy w dziedzinie rozwoju oświaty oceniła jako trafne i godne uznania.

Podczas spotkania zebrani mieli możliwość zadawania pytań zaproszonym gościom. Wśród nich pojawiły się te o możliwość powstania żłobka na terenie gminy Czernichów, o opiekę stomatologiczną w przedszkolach, metodykę nauczania w świetle planowanych zmian w podstawach programowych i zasady egzaminowania.

Telewizja Skawina prezentuje film z debaty

 

 

Template Design free joomla templates

Äèçàéí ðàçðàáîòàí øàáëîíû Joomla

Nowa strona 2
Zamknij

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...
<