bip epuap archiwum archiwum   poczta  dom  facebook  start strona 
Dzisiaj jest: 21 Kwietnia 2018    |    Imieniny obchodzą: Anzelm, Bartosz, Feliks

Mikołaj z Czernichowa pojechał do Żytomierza

Już po raz trzynasty odpowiadając na apel Ochotniczej Straży Pożarnej w Piekiełku (gm. Tymbark), Ochotnicze Straże Pożarne gminy Czernichów wraz z osobami wspierającymi przekazały dary dla dzieci z Misyjnej Placówki Sióstr Nazaretanek w Żytomierzu na Ukrainie.

Dary dotarły do potrzebujących dzieci 6 grudnia jako podarki mikołajowe. W Krakowie dary odebrały od strażaków siostra przełożona Krakowskiego Zgromadzenia Sióstr Nazaretanek Leticja Łasek, siostra Joanna Smagacz – ekonomka prowincjonalna oraz siostra Konstancja Łagowska – rodowita Ukrainka z polskimi korzeniami, która pochodzi z Żytomierza, pracowała również w Czernihowie oraz na Białorusi i w Kazachstanie.

Siostry na Ukrainie prowadzą całodzienne przedszkola dla dzieci i pomagają ubogim rodzinom polskiego pochodzenia. Siostry nie ukrywały wzruszenia z tak obfitych darów i prosiły o przekazanie podziękowania dla wszystkich darczyńców.

W spotkaniu i przekazaniu darów uczestniczyli: Andrzej Czernek i Leszek Malec (OSP Piekiełko), Stanisław Wrona, Grzegorz Kowalski i Krzysztof Sury (OSP Czernichów) oraz Komendant gminny Władysław Siudek.

Już od 18. lat OSP Piekiełko i od 14. lat OSP Czernichów podejmują działalność charytatywną.

Template Design free joomla templates

Äèçàéí ðàçðàáîòàí øàáëîíû Joomla

Nowa strona 2
Zamknij

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...
<