bip epuap archiwum archiwum   poczta  dom  facebook  start strona 
Dzisiaj jest: 21 Kwietnia 2018    |    Imieniny obchodzą: Anzelm, Bartosz, Feliks

75. Konkurs Szopek Krakowskich - laureaci z gminy Czernichów

Już po raz 75. w Krakowie odbył się Konkurs Szopek Krakowskich. Po raz kolejny uznanie jury zdobyli mieszkańcy gminy Czernichów, bracia Jan i Tadeusz Freiberg.

Do konkursu zgłoszono 171 szopek – 51 szopek w kategorii seniorów, 11 szopek w kategorii szopek młodzieżowych, 93 szopek dziecięcych oraz 16 szopek rodzinnych. Szopki oceniane są także w kategoriach duże, średnie, małe i miniaturowe.

Szopka Jana Freiberga zajęła 3. miejsce w kategorii szopek małych, szopka Tadeusza Freiberga zajęła 3. miejsce w kategorii szopek średnich w 75. Konkursie Szopek Krakowskich.

Pan Jan przez kilkanaście lat wykonał wiele szopek i zajmował miejsca na podium krakowskiego konkursu. Pasją zaraził brata, Tadeusza, który rok temu pierwszy raz zgłosił szopkę na konkurs. Zdobył wyróżnienie. 

Szopki można zobaczyć na Wystawie Pokonkursowej, która w tym roku wyjątkowo jest prezentowana w oddziale Celestat (Kraków, ul. Lubicz 16). Wystawa jest otwarta od drugiego tygodnia grudnia do połowy lutego następnego roku.

Template Design free joomla templates

Äèçàéí ðàçðàáîòàí øàáëîíû Joomla

Nowa strona 2
Zamknij

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...
<