bip epuap archiwum archiwum   poczta  dom  facebook  start strona 

 

1_0
2_0
3_0
4_0
6_0
7_0

Dzisiaj jest: 21 Kwietnia 2018    |    Imieniny obchodzą: Anzelm, Bartosz, Feliks

Święto Pracy, Święto Flagi i Święto Konstytucji

Początek maja już od wielu lat przebiega pod znakiem patriotycznych świąt.

Święto Pracy (1 maja) obchodzone jest na świecie już od 1890 roku, w Polsce jest świętem państwowym od 1950. Tradycja tego święta sięga wydarzeń w Chicago w 1886 roku, kiedy to robotnicy walczyli o lepsze warunki pracy.

2 maja, już od 13 lat obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. 20 lutego 2004 roku na mocy ustawy wybrano właśnie 2 maja jako Dzień Flagi, dla wzmocnienia patriotycznego charakteru pierwszych dni maja, między świętami państwowymi: 1 i 3 maja.

Na stronie internetowej Ministerstwa Obrony Narodowej czytamy: "Flaga różni się tym od barw narodowych, że ma określone proporcje. W Polsce to 5:8. Z kolei barwy narodowe mogą być dowolnej długości i szerokości, ale szerokość obu pasów musi być taka sama".

Święto Narodowe Trzeciego Maja to święto upamiętniające uchwalenie Konstytucji 3 maja przez Sejm Czteroletni w 1791 roku. Warto przypomnieć, że była to pierwsza konstytucja w Europie i druga, po amerykańskiej, na świecie.

Dzień ten podobnie jak 1 maja jest dniem wolnym od pracy.

Template Design free joomla templates

Äèçàéí ðàçðàáîòàí øàáëîíû Joomla

Nowa strona 2
Zamknij

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...
<