bip epuap   archiwum   poczta  dom  facebook  start strona 

 

1_0
2_0
3_0
4_0
6_0
7_0

Dzisiaj jest: 19 Czerwca 2018    |    Imieniny obchodzą: Gerwazy, Protazy, Julianna

Wycieczka historyczna po Kamieniu

W niedzielę 30 lipca odbędzie się wycieczka historyczna po Kamieniu, która organizowana jest z okazji 2. rocznicy powstania strony "Historie podkrakowskie - gminy Czernichów i Liszki".

Spacer rozpocznie się o godz. 17.00 przed Kościołem Opieki Matki Boskiej.

Uczestnicy wycieczki będą mieli okazję poznać wiele faktów z ogólnej historii Kamienia (w tym dotyczących bombardowania wsi w 1944 r.), usłyszeć opowieści o znanych osobach związanych z tą miejscowością, poznać dzieje kamieńskiego kościoła. Sporo uwagi poświęcimy przeszłości miejscowej szkoły (Zespół Placówek Oświatowych w Kamieniu) obchodzącej w zeszłym roku 150. rocznicą założenia.
Zapoznamy się także z działalnością Towarzystwa Przyjaciół Kamienia, której ważnym elementem jest kultywowanie wiedzy o historii i tradycjach tej miejscowości, m.in. poprzez prowadzenie Izby Regionalnej.
Nasz spacer zakończymy już na terenie Rusocic, w miejscu, gdzie znajdował się cmentarz choleryczny, na którym pochowano ofiary epidemii z XIX wieku. Dowiemy się tam, jakie inne tego typu cmentarze istniały na terenach obecnych gmin Czernichów i Liszki oraz poznamy zwyczaje i wierzenia naszych przodków związanych z pochówkami.

Spacer potrwa ok. 1,5 godz. Wstęp bezpłatny.

Serdecznie zapraszam wraz z Towarzystwem Przyjaciół Kamienia.

Piotr Kapusta

Zdjęcie: Towarzystwo Przyjaciół Kamienia

Template Design free joomla templates

Äèçàéí ðàçðàáîòàí øàáëîíû Joomla

Nowa strona 2
Zamknij

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...
<