bip epuap   archiwum   poczta  dom  facebook  start strona 

 

1_0
2_0
3_0
4_0
6_0
7_0

Dzisiaj jest: 19 Czerwca 2018    |    Imieniny obchodzą: Gerwazy, Protazy, Julianna

Ćwiczenia PSP i OSP w Czernichowie

20 lipca na „inteligentnym wale przeciwpowodziowym” w Czernichowie odbyły się ćwiczenia ratowniczo-gaśnicze w zakresie działań przeciwpowodziowych.

Podczas ćwiczeń prowadzono następujące działania: wypompowywanie wody z zalanych terenów, w tym budowa magistrali wężowych na duże odległości; doszczelnianie wału i podnoszenie jego korony workami z piaskiem i rękawami przeciwpowodziowymi; ratowanie osób, które wpadły do wody. Na koniec ćwiczeń strażacy mogli obserwować zachowanie się wału podczas jego kontrolowanego przerwania. Był to widok niesamowity i przerażający zarazem, ponieważ uświadomił uczestnikom, jakim żywiołem jest woda i jak w ciągu kilku chwil może zniszczyć zabezpieczenia przeciwpowodziowe. Obiekt „inteligentnego wału” to idealne narzędzie, które pomaga strażakom w skutecznej walce z rzeczywistym zagrożeniem powodzią.

W ćwiczeniach brały udział zastępy Jednostek Ratowniczo Gaśniczych z Krakowa, Skawiny, Wieliczki i Proszowic, natomiast ochotnicy to ratownicy z następujących OSP: Czernichów, Czułówek, Wołowice, Rybna, Rusocice. W symulacji uczestniczyli również przedstawiciele gmin nadwiślańskich i wójt gminy Czernichów, Szymon Łytek. Całość ćwiczeń koordynował naczelnik Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego Komendy Miejskiej PSP w Krakowie, brygadier Arkadiusz Kielin.

Inteligentny wał został zbudowany przez naukowców z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie w celu prowadzenia pomiarów i przeprowadzania różnego rodzaju symulacji powodzi. Jest to jedyny taki obiekt w Polsce i jeden z niewielu tak dużych w Europie. Mieści 11 milionów litrów wody.

Template Design free joomla templates

Äèçàéí ðàçðàáîòàí øàáëîíû Joomla

Nowa strona 2
Zamknij

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...
<