bip epuap   archiwum   poczta  dom  facebook  start strona 

 

1_0
2_0
3_0
4_0
6_0
7_0

Dzisiaj jest: 21 Czerwca 2018    |    Imieniny obchodzą: Alicja, Marta, Alojz

XVIII Ogólnopolski Spływ Kajakowy Wisłą: Czernichów - Kraków

W sobotę 9 września odbył się XVIII Ogólnopolski Spływ Kajakowy Wisłą na trasie Czernichów – Kraków. Dopisała pogoda i licznie przybyli uczestnicy.

O godz. 11.00 przy przeprawie promowej w Czernichowie rozpoczęła się odprawa uczestników spływu i dobór sprzętu, następnie około południa kajakarze wypłynęli w stronę Krakowa.

Chętnych nie zabrakło, w spływie wzięło udział blisko 60 osób, w tym także dzieci. Udostępniono 27 kajaków dwuosobowych i 2 jednoosobowe. Na spływ zgłosiły się osoby z miejscowości w gminie Czernichów, a także z Krakowa, Skawiny, Suchej Beskidzkiej, Nawojowej Góry, Stryszawy, Frywałdu czy Sanki.

Trasa mierzyła 26 km, czas przepłynięcia trasy zaplanowano na 5-6 godzin. Meta spływu miała miejsce w Kolejowym Klubie Wodnym 1929, wcześniej zaplanowano przerwę na odpoczynek w Tyńcu i śluzowanie na stopniu Kościuszko. Przepłynięcie tej trasy zajęło uczestnikom nawet mniej czasu niż przewidywano. Na mecie wójt gminy Czernichów Szymon Łytek rozdał wszystkim uczestnikom medale oraz upominki.

Sprzęt, fachową opiekę i bezpieczeństwo zapewnili instruktorzy z Kolejowego Klubu Wodnego 1929 w Krakowie.

Template Design free joomla templates

Äèçàéí ðàçðàáîòàí øàáëîíû Joomla

Nowa strona 2
Zamknij

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...
<