bip epuap   archiwum   poczta  dom  facebook  start strona 

 

1_0
2_0
3_0
4_0
6_0
7_0

Dzisiaj jest: 21 Czerwca 2018    |    Imieniny obchodzą: Alicja, Marta, Alojz

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie. Możesz mieć na nie wpływ

Pod tym hasłem 11 września w Urzędzie Gminy Czernichów odbyło się spotkanie funkcjonariuszy Policji z mieszkańcami. Była to już druga debata społeczna poświęcona lokalnemu bezpieczeństwu.

Uczestniczyli w niej mieszkańcy gminy Czernichów, wójt Szymon Łytek i radni, a ze strony Policji: mł. insp. Piotr Wojtak – Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Krakowie, kom. Jacek Rosół – Komendant Komisariatu Policji w Krzeszowicach, podinsp. Grzegorz Chanek – Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Krakowie, asp. szt. Sebastian Kłeczek – kierownik Posterunku Policji w Czernichowie oraz mł. asp. Sebastiana Dudzicki z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 PSP w Krakowie.
Podczas debaty policjanci przedstawili Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, aplikację mobilną „Moja Komenda”, a także informacje o stanie bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie naszej gminy. Następnie omówiono realizację postulatów zgłoszonych przez uczestników poprzedniej, marcowej debaty, które dotyczyły m. in. zmiany czasu pełnienia dyżurów w Posterunku Policji w Czernichowie oraz dodatkowych patroli na terenie gminy.
Mieszkańcy powiadomili o zaobserwowanych zagrożeniach, z których najważniejszym okazali się nieodpowiedzialni kierowcy na drogach gminy. W związku z tym policjanci zobowiązali się do zintensyfikowania działań, aby wyeliminować lub przynajmniej w sposób istotny ograniczyć ten problem.
Na koniec spotkania mł. asp. Sebastiana Dudzicki z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 PSP w Krakowie, w związku ze zbliżającym się okresem grzewczym omówił temat „Czad i Ogień” przypominając o zasadach bezpiecznego użytkowania domowych palenisk i kotłowni i zwracając uwagę, że to właściciele domów i mieszkańcy mają największy wpływ na zminimalizowanie zagrożenia zaprószeniem ognia lub zatrucia czadem.

ks

Template Design free joomla templates

Äèçàéí ðàçðàáîòàí øàáëîíû Joomla

Nowa strona 2
Zamknij

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...
<