bip epuap   archiwum   poczta  dom  facebook  start strona 

 

1_0
2_0
3_0
4_0
6_0
7_0

Dzisiaj jest: 21 Czerwca 2018    |    Imieniny obchodzą: Alicja, Marta, Alojz

Zawody "z przymrużeniem oka" w Piekiełku

W niedzielne popołudnie 24 września w Piekiełku (gm. Tymbark) odbył się XII Memoriał im. Józefa Krzyżaka. Na spotkanie przybyły zaprzyjaźnione jednostki OSP z Szaflar, Biskupic, Czernichowa (Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza), Tymbarku, Zawadki, Rupniowa i po raz pierwszy koledzy ze Spišskich Vlach na Słowacji.

Memoriał ten to nie tylko zawody sportowo-pożarnicze, ale przede wszystkim uczczenie pamięci zmarłych kolegów strażaków, którzy odeszli na wieczną wartę. Przy tej okazji zbierane są datki na pomoc osobom chorym, niepełnosprawnym, będącym w potrzebie. W tym roku strażacy z Piekiełka taką pomoc materialną przeznaczyli dla chorego chłopca – Krzysia.

Gośćmi honorowymi były żony zmarłych prezesów z OSP Piekiełko – Bogusława Krzyżak oraz Krystyna Leśniak.

Do oceny wykonywania zadań i sprawności zawodników poszczególnych konkurencji została powołana specjalna komisja. W zawodach sportowo-pożarniczych zwyciężyła jednostka z OSP Rupniów, drugie miejsce zajęli strażacy z OSP Zawadka, a trzecie OSP Szaflary. Po burzliwych obradach w/w komisja wybrała miss i mister Memoriału. Miss zawodów została Marta z jednostki Spišské Vlachy – Słowacja, za piękną i śpiewną mowę, wdzięk i urodę, a tytuł mister otrzymał baca Jan z Szaflar, który wytańczył i wyśpiewał ten zaszczytny tytuł oraz ufundował zwycięskim drużynom wejściówki do term Gorący Potok.

Zorganizowanie i nagrodzenie poszczególnych drużyn oraz przeprowadzenie aukcji dla Krzysia było możliwe dzięki sponsorom, których pozyskała OSP Piekiełko.

Krzysztof Sury

Template Design free joomla templates

Äèçàéí ðàçðàáîòàí øàáëîíû Joomla

Nowa strona 2
Zamknij

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...
<