bip epuap   archiwum   poczta  dom  facebook  start strona 

 

1_0
2_0
3_0
4_0
6_0
7_0

Dzisiaj jest: 21 Czerwca 2018    |    Imieniny obchodzą: Alicja, Marta, Alojz

Manewry „Czernichów – Powódź 2017”

Pod takim kryptonimem 21 października strażacy, policjanci i gminne służby zarządzania kryzysowego odbywali ćwiczenia w międzywalu Wisły w Czernichowie.

Główne założenia ćwiczeń to: podniesienie sprawności prowadzenia działań przy zdarzeniach związanych z sytuacją powodziową, zapoznanie ze sprzętem i technikami stosowanymi w trakcie działań, zapoznanie się z warunkami prowadzenia akcji w trudnym terenie, utrwalenie zasad obsługi sprzętu używanego podczas powodzi, przećwiczenie elementów dowodzenia, dokonanie oceny prowadzonej łączności i działań.

Podczas ćwiczeń przyjęto symulację zdarzenia, iż w związku z gwałtownymi opadami deszczu, podnoszącym się poziomem wody oraz zalaniem miejscowości A, został ogłoszony alarm powodziowy. Do usunięcia zagrożenia zostały zadysponowane zastępy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej Nr 3 Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie, zastępy Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Czernichów oraz Komisariat Policji w Czernichowie, a wójt aplikacyjnie powołał Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego. Całe założenie opracował zastępca dowódcy JRG 3 w Krakowie, mł. bryg. Jacek Linca, a ćwiczeniami dowodzili oficer operacyjny Miasta Krakowa st. kpt. Piotr Marchewka oraz dowódca zmiany Jednostki Ratowniczo Gaśniczej Nr 3 st. kpt. Jarosław Świderski. W ćwiczeniach brały udział: JRG 3 Kraków z zestawem pompowym, OSP Czernichów z łodzią ratowniczą, OSP Czołówek z zestawem pompowym, OSP Wołowice, OSP Kamień, OSP Kłokoczyn i OSP Rusocice oraz Posterunek Policji w Czernichowie.

Podczas akcji nasi strażacy przećwiczyli ustawienie sprzętu, zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz jego oświetlenie, ustawienie motopomp, budowę linii ssawnych i tłocznych, wypompowanie wody z zalanych terenów, wodowanie łodzi, ewakuację ludzi z terenów zagrożonych, udzielanie pierwszej pomocy osobom ewakuowanym.

Oficer operacyjny i dowódca zmiany JRG 3, podczas podsumowania ćwiczeń bardzo wysoko ocenili współdziałanie, wyszkolenie i sprzęt strażaków z gminy Czernichów.

Krzysztof Sury

Template Design free joomla templates

Äèçàéí ðàçðàáîòàí øàáëîíû Joomla

Nowa strona 2
Zamknij

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...
<