bip epuap   archiwum   poczta  dom  facebook  start strona 

 

1_0
2_0
3_0
4_0
6_0
7_0

Dzisiaj jest: 21 Czerwca 2018    |    Imieniny obchodzą: Alicja, Marta, Alojz

Patetycznie, lirycznie, żywiołowo i entuzjastycznie

Dzień Edukacji Narodowej uczniowie i nauczyciele ZSRCKU w Czernichowie uczcili w piątek, 13 października.

O godzinie 9.10 rozpoczęła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych, którzy deklarowali m. in. uczciwie wypełniać obowiązki zawarte w Statucie Szkoły, rzetelną nauką i pracą służyć prawdzie, sprawiedliwości i uczciwości.
Patetyczny nastrój spowodowany powagą chwili podtrzymali przedstawiciele Samorządu Szkolnego, składając życzenia wszystkim pedagogom.
Życzenia całemu Gronu Pedagogicznemu złożył również dyrektor Grzegorz Bylica: „Wielu sukcesów i pierwszych miejsc w konkursach, do których przygotowujecie Państwo swoich uczniów”. Pracę nauczycieli docenił, wręczając pedagogom Nagrody Dyrektora Szkoły.
W tym czasie klasy pierwsze przygotowywały się do występów, które miały ukazać talenty nowych uczniów na forum szkoły.
Jako pierwsi zaprezentowali się uczniowie klasy 1A pod kierunkiem wychowawczyni Joanny Kadłuczki, którzy wykonali piosenkę Marka Grechuty „Dni, których nie znamy…”. Przy akompaniamencie gitary klasa 1A wprowadziła wszystkich w liryczny nastrój po to, by za chwilę diametralnie go zmienić, śpiewając żywiołowo tekst „Pan McDonald farmę miał…”. Wrażenia dźwiękowe wzmocniły wrażenia wizualne: ruch, taniec i stroje.
Klasa 1B wraz z wychowawczynią Karoliną Kwaśnicą także zaśpiewała i zatańczyła, wykonując najpierw „piosenkę Króla Juliana” – „Wyginam śmiało ciało…” – a następnie piosenkę autorską „Marzenie mam”, do której tekst napisały uczennice tej klasy: Patrycja Szatanek i Zofia Rakoczy.
Uczniowie klasy 1C, której wychowawczynią jest Ewa Rakoczy, postanowili zaprezentować talenty taneczne, wykonując choreografię w parach do nastrojowej muzyki.
Klasa 1D także postawiła na taniec – znaną wszystkim „Belgijkę” – i już po pierwszych taktach do utworzonego na środku hali koła tańczących zaczęli dołączać uczniowie z innych klas, integrując się z „pierwszakami”.
Jako ostatni zaprezentowali się „Hotelarze waszych marzeń”, czyli klasa 1E, której wychowawczynią jest Joanna Wasilewska. Przedstawione przez uczniów tej klasy hasło zostało dopełnione przez przymiotniki oznaczające cechy idealnych hotelarzy (entuzjastyczni, elitarni, empatyczni, energetyczni, elastyczni).
Po takiej dawce energii, humoru, pomysłowości przysłowiową „kropkę nad i” postawił chór pod przewodnictwem Łucji Dyjach, który zaprezentował cover Eda Sherana „Shape of you”, poruszając (dosłownie) całą widownię. Spora jej część zresztą po zakończonej uroczystości spontanicznie zatańczyła „Belgijkę” ponownie.

Opracowała: Agnieszka Kołodziej

Template Design free joomla templates

Äèçàéí ðàçðàáîòàí øàáëîíû Joomla

Nowa strona 2
Zamknij

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...
<