BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ E-PUAP ceidg
Strona Główna UG telefon Kontakt Lokalizacja Facebook

Banner

Dzisiaj jest: 25 Czerwca 2022    |    Imieniny obchodzą: Dorota, Łucja, Wilhelm
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/m_grafiki.042022.04042022gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/m_grafiki.032022.15032022gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/m_grafiki.032022.08032022_04gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/m_grafiki.14012022gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/m_grafiki.012022.28012022gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/20220620-utrudnienia-malegk-is-95.jpglink
0 1 2 3 4 5 6 7 8
Progress bar
  1. Ogłoszenia
  2. Przetargi / Zapytania
  3. Koronawirus
  4. Przegląd Prasy

ukraina slajd2

Hubertus 2013

W dniu 26 października 2013r na terenie Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie –najstarszej szkoły rolniczej w Polsce odbył się Hubertus 2013 czyli pogoń za lisem.

 

Organizatorami imprezy byli ZSRCKU w Czernichowie z Dyr. Grzegorzem Bylicą i Anną Niedziółką. Atrakcjami imprezy były: tradycyjna pogoń za lisem, potęga skoku, konkurs sprawnościowy, mały parcours, przejażdżki wozem, pokaz umiejętności tatarskich, pokaz fechtunku Pocztu Krakowskiej Chorągwi Husarskiej, oraz gry i zabawy dla najmłodszych. W imprezie uczestniczyli zaproszeni goście w osobach Członka Zarządu Powiatu Krakowskiego Anny Lewickiej, Sekretarza Powiatu Krakowskiego Mirosława Golanko, a także Wójt Gminy Czernichów Szymon Łytek, Przewodnicząca Rady Gminy –Renata Wolarek, Kierownik Referatu Rolnictwa -Józef Gibek. W dużej gonitwie uczestniczyło ponad 30 koni zarówno organizatorów jak i zaproszonych gości. Rolę „Mastera” powierzono nauczycielowi ZSRCKU Rafałowi Niedziółce , a uciekającym lisem był Jan Wąsik na koniu FIONA. Po ekscytującym pościgu i wyczerpaniu regulaminowych nor, w których chronił się uciekający lis, udało się go schwytać Leszkowi Balcerzakowi na koniu REKRUT i to on za rok będzie uciekającym lisem w kolejnym Hubertusie.

W potędze skoku brało udział 6 zawodniczek.

I miejsce zdobyła Dominika Kowalczyk na koniu NEWADA

II miejsce Aleksandra Feluś na koniu CZAKRAM

III miejsce Klaudia Baściuk na koniu CZAGAJ

W konkursie sprawnościowym brało udział aż 16 koni i jak się w trakcie okazało trudnym dla koni jak i jeźdźców torze przeszkód bezkonkurencyjnie wygrała Urszula Zając na koniu MARKIZ. Tuż za nią uplasował się Wojciech Kot na koniu EFEZEUSZ i na III miejscu Barbara Feluś na koniu JUKON. Brawurowe wykonanie zostało uhonorowane gromkimi owacjami, tym bardziej, że konie bały się części przeszkód. Jeźdźcy mieli wyznaczone dodatkowe zadania do wykonania jak np. zaczerpnięcie wody z wiadra (siedząc na koniu) i przeniesienie jej przez leżące drągi tak, aby nie uronić choćby kropli . Trudne też okazało się dla niektórych uczestników obranie jabłka i nakarmienie nim swojego wierzchowca .

W parcourze brało udział 6 zawodniczek.

I miejsce zdobyła Dominika Kowalczyk na koniu NEWADA

II miejsce zdobyła Karolina piszczek na koniu STEFA

III miejsce zdobyła Karolina Salwińska na koniu CZAKRAM

Podczas trwania imprezy hubertusowej odbyło się też wiele konkursów dla dzieci i młodzieży, min. rzut podkową do celu, gonitwa lisa bez konia, potęga skoku na własnych nogach, wyścigi w workach, rzut snopkiem w dal i wiele innych.

Liczni sponsorzy zadbali o to by uczestnicy imprezy nie byli głodni. Przygotowano poczęstunek w postaci kiełbasek z rusztu, drobiowych udek i skrzydełek, bigosu oraz zimnych soków i napojów.

Nagrody w konkursach głównych i dziecięcych ufundowali: Wójt Gminy Czernichów, Starosta Powiatu Krakowskiego.

Zwycięzcy poszczególnych zmagań na koniach otrzymali sprzęt jeździecki przydatne każdemu jeźdźcowi. Jako nagrody najczęściej pojawiały się : ogłowie, czaprak, lizawka solna, szczotki do czyszczenia, baty, kantary, owijki lub rękawiczki i skarpetki.

Każdy koń został udekorowany pięknym pamiątkowym FLO.

Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo i zapraszamy za rok.

Anna Niedziółka

Template Design free joomla templates

Äèçàéí ðàçðàáîòàí øàáëîíû Joomla

Nowa strona 2
Zamknij

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...