BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ E-PUAP ceidg
Strona Główna UG telefon Kontakt Lokalizacja Facebook

Banner

Dzisiaj jest: 28 Czerwca 2022    |    Imieniny obchodzą: Florentyna, Leon, Ireneusz
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/m_grafiki.042022.04042022gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/m_grafiki.032022.15032022gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/m_grafiki.032022.08032022_04gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/m_grafiki.14012022gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/m_grafiki.012022.28012022gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/20220620-utrudnienia-malegk-is-95.jpglink
0 1 2 3 4 5 6 7 8
Progress bar
  1. Ogłoszenia
  2. Przetargi / Zapytania
  3. Koronawirus
  4. Przegląd Prasy

ukraina slajd2

Choćby inni od Was nie wymagali, sami musicie od siebie wymagać

„Choćby inni od Was  nie wymagali, sami musicie od siebie wymagać” św. Jan Paweł II Pod tym hasłem już po raz jedenasty, odpowiadając na apel Ochotniczej Straży Pożarnej w Piekiełku – Gmina Tymbark, Ochotnicze Straże Pożarne Gminy Czernichów wraz z osobami wspierającymi, przekazały dary dla dzieci z Misyjnej Placówki Sióstr Nazaretanek w Żytomierzu i Kijowie na Ukrainie.

Siostry zajmują się prowadzą przedszkola dla dzieci Polskich i Ukraińskich oraz pomagają ubogim rodzinom Pochodzenia Polskiego i Ukraińskiego.
Dary w Krakowie odebrała siostra Elżbieta Rudzka. Podarunki dotrą do potrzebujących dzieci, do Ukraińskiego Żytomierza i Kijowa, na 6. grudnia. W imieniu potrzebujących dzieci, przekazała serdeczne podziękowanie za nasze wsparcie i ofiarność. W spotkaniu i przekazaniu darów uczestniczyli: Andrzej Czernek (Naczelnik OSP Piekiełko), Druh Leszek Malec, Władysław Siudek (Komendant Gminny OSP RP Gminy Czernichów), Stanisław Wrona (Prezes OSP Czernichów), Grzegorz Kowalski i Krzysztof Sury.
Czas mija niezwykle szybko. To już 15 lat OSP Piekiełko,  i 11 lat  OSP Czernichów, podejmują się działalności charytatywnej, gdyż oprócz ratowania życia i dobytku ludzkiego, my - strażacy dzielimy się tym, co sami posiadamy, a równocześnie zachęcamy innych do niesienia wzajemnej pomocy.  To dzięki wsparciu ludzi  o wrażliwym sercu, sprawiamy radość ubogim, nieporadnym, chorym i będącym w potrzebie materialnej.  - Dziękujemy bardzo serdecznie wszystkim, którzy włączyli się w akcję pomocy biedniejszym. Jesteśmy bardzo mile i pozytywnie zaskoczeni hojnością naszych darczyńców. Rzeczą wspaniałą jest dać radość będącym w potrzebie.  Jeszcze raz wszystkim z całego serca dziękujemy – powiedział w imieniu wszystkich strażaków Andrzej Czernek.
OSP Piekiełko przekazała dary o wartości 4310 zł, a OSP Czernichów 2940 zł. Apel w Czernichowie podjęli – OSP Czernichów, Czułówek, Rusocice, Przeginia Narodowa, Przeginia Duchowna, Nowa Wieś Szlachecka a także Strażacy z JRG 6 w Krakowie – zmiana II, Zarząd Oddziału Wojewódzkiego OSP RP w Krakowie oraz Szymon Łytek, Maciej Gędłek, Zbigniew i Krzysztof Urbańczyk, Grzegorz i Monika Kowalscy, Marian Szczepaniak, Zofia I Kazimierz Przebinda, Beata i Marek Kowalczyk, Agnieszka Smaga i Sebastian Kłeczek. Wymienieni darczyńcy przekazali środki finansowe, za które zakupiono żywność, słodycze, przybory szkolne, zabawki i środki  czystości.

IMG 8932IMG 8933

Template Design free joomla templates

Äèçàéí ðàçðàáîòàí øàáëîíû Joomla

Nowa strona 2
Zamknij

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...