BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ E-PUAP ceidg
Strona Główna UG telefon Kontakt Lokalizacja Facebook

Banner

Dzisiaj jest: 28 Czerwca 2022    |    Imieniny obchodzą: Florentyna, Leon, Ireneusz
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/m_grafiki.042022.04042022gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/m_grafiki.032022.15032022gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/m_grafiki.032022.08032022_04gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/m_grafiki.14012022gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/m_grafiki.012022.28012022gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/20220620-utrudnienia-malegk-is-95.jpglink
0 1 2 3 4 5 6 7 8
Progress bar
  1. Ogłoszenia
  2. Przetargi / Zapytania
  3. Koronawirus
  4. Przegląd Prasy

ukraina slajd2

Jednostki OSP z Gminy Czernichów wspomagają WOŚP

W niedziele (12.01.2014r.) w ramach XXII finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na dziedzińcu centrum handlowego Bonarka City Center odbył się I Małopolski Zlot Ochotniczych Straży Pożarnych.

Brało w nim udział blisko 22 jednostki OSP z małopolski w tym zastępy z naszej gminy Czernichów: OSP Czernichów, OSP Rybna, OSP Wołowice i OSP Zagacie. Tuż po godzinie 10 zastępy Ochotniczych Straży Pożarnych docierały na miejsce zbiórki gdzie o godzinie 11 odbyła się odprawa zgromadzonych jednostek dotycząca kilku kwestii związanych z zlotem po czym odbyło się oficjalne otwarcie. Podczas zlotu  jednostki prezentowały swoje pojazdy bojowe oraz sprzęt na nich zamontowany, dzieci mogły usiąść na moment za kierownica  samochodu strażackiego ubrać kask , mundur chwycić prądownice i poczuć się przez chwile jak prawdziwy strażak. Można było również zobaczyć atrakcje takie jak: sprzęt związany ze strażą graniczną, jak również psy ochronne, instruktarz pierwszej pomocy na osobie dorosłej i niemowlęciu, które mieściły się w głównym budynku Bonarki. Każda osoba, która był w Bonarce lub w jej okolicy mogła sprawdzić jak to jest dachować na specjalistycznym sprzęcie (symulatorze dachowania). Po godzinie 13 odbył się pokazy ratownictwa medyczno-technicznego przeprowadzonego przez jednostki: OSP Skawina 1, OSP Wołowice i OSP Goszcza, symulowany był wypadek drogowy czołowo-boczny dwóch samochodów osobowych marek Audi i Skoda gdzie w wyniku zdarzenia ucierpiało łącznie 5 osób, a do udzielenia im pomocy konieczne było użycie sprzętu hydraulicznego i rozcięcie karoserii samochodów.  W drugim pokazie, w którym symulowano potrącenie pieszego i dachowanie auta marki Audi brały udział jednostki OSP Wola Batorska i OSP Niepołomice. Na zakończenie zlotu około godziny 16  kolumna pojazdów OSP pod asystą krakowskiej policji udała się alarmowo na Rynek Główny.

Nikoletta Chytkowska

Template Design free joomla templates

Äèçàéí ðàçðàáîòàí øàáëîíû Joomla

Nowa strona 2
Zamknij

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...