BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ E-PUAP ceidg
Strona Główna UG telefon Kontakt Lokalizacja Facebook

Banner

Dzisiaj jest: 25 Czerwca 2022    |    Imieniny obchodzą: Dorota, Łucja, Wilhelm
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/m_grafiki.042022.04042022gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/m_grafiki.032022.15032022gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/m_grafiki.032022.08032022_04gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/m_grafiki.14012022gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/m_grafiki.012022.28012022gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/20220620-utrudnienia-malegk-is-95.jpglink
0 1 2 3 4 5 6 7 8
Progress bar
  1. Ogłoszenia
  2. Przetargi / Zapytania
  3. Koronawirus
  4. Przegląd Prasy

ukraina slajd2

Biała Szkoła 2014

Jak co roku 73 osoby ze Szkół Podstawowych w Nowej Wsi Szlacheckiej, Wołowicach oraz w Czułówku przebywali na Białej Szkole w Domu Wczasów Dziecięcych „Pałac Tatrzański” w Kościelisku. Zajęcia odbywały się według opracowanego autorskiego planu mgr Doroty Ślósarz.

Dzieci wspólnie spędzały czas, bawiąc się, ucząc, rywalizując. W godzinach dopołudniowych uczniowie uczyli się i doskonalili jazdę na nartach na stokach w Witowie. Zajęcia narciarskie odbywały się pod czujnym okiem instruktorów narciarstwa. Oprócz tego uczniowie uczestniczyli w wielu wycieczkach zapoznając się z tradycją i kulturą regionu. W pamięci uczestników zapadła wycieczka do Doliny Kościeliskiej, która odbyła się w przepięknej scenerii, pod opieką licencjonowanego przewodnika tatrzańskiego. Kolejną atrakcją wyjazdu był wyjazd kolejką szynową na Gubałówkę. Podczas pobytu na górze dzieci podziwiały przepiękną panoramę Tatr a następnie przeszły grzbietem do Butorowego Wierchu, a następnie szlakiem wróciły do Kościeliska.

Po nauce jazdy na nartach dzieci bawiły się i relaksowały w zakopiańskim Aquaparku oraz w kręgielni, korzystając z wielu atrakcji tego miejsca. Oprócz tego dzieci uczestniczyły w seansie filmowym 3D, podziwiając trójwymiarowe fotografie polskich Tatr oraz fragmenty filmów animowanych. Podczas pokazu wysłuchały również ciekawych opowieści związanych z roślinnością i życiem zwierząt. W Muzeum Przyrodniczym uczniowie obejrzeli filmy dotyczące ekologii, życiem zwierząt górskich oraz uczestniczyli w grach i zabawach edukacyjnych. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach plastycznych (m.in. techniki malowania na szkle). Oprócz warsztatów odbyło się wiele turniejów sportowych, w tym tradycyjny już Slalom Narciarski, w którym dzieci rywalizowały w dziewięciu kategoriach wiekowych. Zawody te były ukoronowaniem pobytu oraz okazją do sprawdzenia nabytych umiejętności narciarskich. Dyplomy i medale zostały wręczone podczas uroczystego zakończenia turnusu. Biorąc udział w konkursach: najciekawszy „Biały Dziennik”, Kropeczka (oceniam moje zachowanie), najczystszy pokój dzieci uczyły się samodzielności, współdziałania w grupie i zdrowej rywalizacji. Wieczory były wypełnione grami i zabawami słuchaniem legend oraz zabawą przy muzyce. Zapisy w „Białych Dziennikach” świadczą, że były to dla dzieciaków niezapomniane chwile.

Zorganizowanie tego wyjazdu było możliwe dzięki wielu życzliwym ludziom, którzy wsparli nas finansowo i rzeczowo. Szczególne podziękowania kieruję do Wójta Gminy Czernichów Pana Szymona Łytka za poparcie projektu oraz ogromną pomoc. Dziękuję również Prezesowi Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Wsi Czułówek panu Stanisławowi Gali oraz Dyrektorom i Radom Rodziców szkół w Nowej Wsi Szlacheckiej, Wołowicach oraz Czułówku.

Organizator:

mgr Dorota Ślósarz

nauczyciel wychowania fizycznego

Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi Szlacheckiej

Template Design free joomla templates

Äèçàéí ðàçðàáîòàí øàáëîíû Joomla

Nowa strona 2
Zamknij

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...