BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ E-PUAP ceidg
Strona Główna UG telefon Kontakt Lokalizacja Facebook

Banner

Dzisiaj jest: 25 Czerwca 2022    |    Imieniny obchodzą: Dorota, Łucja, Wilhelm
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/m_grafiki.042022.04042022gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/m_grafiki.032022.15032022gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/m_grafiki.032022.08032022_04gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/m_grafiki.14012022gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/m_grafiki.012022.28012022gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/20220620-utrudnienia-malegk-is-95.jpglink
0 1 2 3 4 5 6 7 8
Progress bar
  1. Ogłoszenia
  2. Przetargi / Zapytania
  3. Koronawirus
  4. Przegląd Prasy

ukraina slajd2

Przeciwpowodziowe szkolenie formacji Obrony Cywilnej

W kwietniu już po raz trzeci na terenie międzywala Wisły w Czernichowie odbyło się dwudniowe wojewódzkie szkolenie z zakresu ratownictwa przeciwpowodziowego.

 Jego uczestnikami byli Komendanci Formacji Obrony Cywilnej ratownictwa przeciwpowodziowego z gmin województwa małopolskiego, a organizatorem – Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie oraz Szkoła Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie. Całość szkolenia koordynował st. brygadier Krzysztof Kociołek i st. kpt. Jacek Smyczyński (Szkoła Aspirantów PSP w Krakowie) oraz z ramienia Wojewody Małopolskiego starszy inspektor wojewódzki Andrzej Krawiec.

W programie zajęć praktycznych znalazły się:

-        przygotowanie służb ratowniczych i obiektów na wypadek wystąpienia obfitych opadów deszczu oraz zagrożenia powodziowego, wykorzystanie specjalistycznego sprzętu, zasady układania worków i budowania zapór przeciwpowodziowych,

-        usuwanie skutków wystąpienia powodzi oraz prowadzenie działań pomocowych – oczyszczanie i odkażanie, pompowanie wody brudnej oraz zanieczyszczonej (w tym chemicznie i biologicznie),

-        zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej,

-        zachowanie się osób tonących i zasady podejmowania tonącego z wody (także w okresach niskich temperatur).

Oprócz kadetów ze Szkoły Aspirantów i ratowników z Krakowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w zajęciach praktycznych uczestniczyli druhowie z OSP WOPR Czernichów, którzy systematycznie podnoszą swoją sprawność, wiedzę i doświadczenie w ratownictwie wodnym, co – w połączeniu z coraz lepszym wyposażeniem, którym dysponuje ich jednostka – pozwoli im w razie zaistnienia zagrożenia powodziowego lub innych niebezpiecznych zdarzeń związanych z wodą na terenie naszej gminy – podejmować szybkie i skuteczne działania ratownicze.

 

KS

 

Template Design free joomla templates

Äèçàéí ðàçðàáîòàí øàáëîíû Joomla

Nowa strona 2
Zamknij

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...