BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ E-PUAP ceidg
Strona Główna UG telefon Kontakt Lokalizacja Facebook

Banner

Dzisiaj jest: 25 Czerwca 2022    |    Imieniny obchodzą: Dorota, Łucja, Wilhelm
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/m_grafiki.042022.04042022gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/m_grafiki.032022.15032022gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/m_grafiki.032022.08032022_04gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/m_grafiki.14012022gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/m_grafiki.012022.28012022gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/20220620-utrudnienia-malegk-is-95.jpglink
0 1 2 3 4 5 6 7 8
Progress bar
  1. Ogłoszenia
  2. Przetargi / Zapytania
  3. Koronawirus
  4. Przegląd Prasy

ukraina slajd2

Centrum Edukacji Bezpieczeństwa - Mała Strażnica

4 lipca „OGNIKI” razem z MŁODZIEŻOWĄ DRUŻYNĄ DZIEWCZĘCĄ OSP CZERNICHÓW odwiedzili  w Katowicach Centrum Edukacji  Bezpieczeństwa, znane pod nazwą Mała Strażnica.  

Mała Strażnica to projekt edukacyjny skierowany do dzieci w wieku przedszkolnymoraz wczesnoszkolnym, mający przybliżyć najmłodszym temat bezpieczeństwa pożarowego.
Na miejscu przywitali nas w roli przewodników strażacy, którzy oprowadzili wycieczkę po terenie JRG i PSP Katowice. Dzieci miały możliwość przyjrzenia się z bliska pojazdom strażackim różnego rodzaju i przeznaczenia. Ponadto mogły usiąść za kierownicą i uruchomić sygnał syreny czy obejrzeć sprzęty ratowniczo-gaśnicze wmontowane w bok wozu strażackiego.
Była to również niezapomniana okazja przyjrzenia się jak działa jednostka, od momentu przyjęcia zgłoszenia przez dyspozytorów po wyjazd strażaków do akcji ratunkowej.
Po wyjściu z pomieszczeń garażowych strażacy zaprosili nas do obejrzenia projekcji filmowej o działaniu i pracy strażaków w jednostce. Przez moment uczestnicy sami mogli poczuć się jak w czasie trwania najprawdziwszej akcji strażackiej, kiedy wspinali się po drabinkach, przebierali się w mundury, zakładali hełmy czy rozwijali węże do gaszenia pożaru. Dzieci wzięły udział w szkoleniu z pierwszej pomocy, a ochotnicy ćwiczyli pod okiem strażaka jak należy telefonicznie zawiadomić straż o zdarzeniu wypadkowym. Zautomatyzowana, nowoczesna dyspozytornia zrobiła niesamowite wrażenie na zwiedzających. W tym miejscu mieliśmy sposobność podpatrzenia jak służby ratownicze w skoordynowany i przemyślany sposób planują pomoc.

Na koniec dziewczyny z drużyny młodzieżowej OSP Czernichów, w imieniu wszystkich uczestników podziękowały za udział w zajęciach w Małej Strażnicy, wręczając przewodnikom koszulki z logo OSP Czernichów.

Kolejnym celem uczestników wycieczki było zwiedzenie Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach. Zabytkowy sprzęt jak wozy strażackie, motopompy, autodrabiny, sprzęt alarmowy, ręcznie wyszywane sztandary jednostek straży pożarnych, hełmy strażackie, umundurowanie bojowe i galowe zgromadzone z różnych stron świata wzbudzały zainteresowanie zwiedzających. Na naszej trasie zwiedzania natrafialiśmy na figury i obrazy z podobizną patrona strażaków Świętego Floriana.
Wycieczkowicze zmęczeni, ale zadowoleni bezpiecznie wrócili do Czernichowa. Podziękowania należą się Komendantowi Grzegorzowi Kowalskiemu i Pani Marzenie Urbańczyk-Boroń, którzy szczególnie mocno zaangażowali się w przygotowanie i organizację tego wyjazdu.

Template Design free joomla templates

Äèçàéí ðàçðàáîòàí øàáëîíû Joomla

Nowa strona 2
Zamknij

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...