BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ E-PUAP ceidg
Strona Główna UG telefon Kontakt Lokalizacja Facebook

Banner

Dzisiaj jest: 19 Sierpnia 2022    |    Imieniny obchodzą: Konstancja, Emilia, Julian
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/20220729-odpady-slajdgk-is-95.jpglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/20220805-splyw-baner-slajdgk-is-95.jpglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/m_grafiki.042022.04042022gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/m_grafiki.032022.15032022gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/m_grafiki.032022.08032022_04gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/m_grafiki.14012022gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/m_grafiki.012022.28012022gk-is-95.pnglink
0 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Progress bar
  1. Ogłoszenia
  2. Przetargi / Zapytania
  3. Koronawirus
  4. Przegląd Prasy

ukraina slajd2

„Polski ład”: Jest szansa na poprawę stanu dróg w naszej gminie

4 mln 987,5 tys. złotych przyznano naszej gminie z rządowego programu „Polski ład”. Dzięki tym środkom zyskamy możliwość podniesienia jakości dróg gminnych, których stan techniczny jest bardzo zły, a możliwości budżetowe są zbyt skromne, by nadrobić wieloletnie zaległości.

– Od ubiegłego roku, gdy zaczęłam pracę na stanowisku Wójta Gminy Czernichów, nie było niemal dnia, by nie zgłaszał się do mnie ktoś z wnioskiem o poprawę stanu konkretnej drogi. Mieszkańcy i radni często mówili o wieloletnich zaległościach. Środki, które bylibyśmy w stanie wygospodarować w trudnym budżecie gminy na ten cel są w takiej wielkości, że pewnie przez dwadzieścia lat ciągle naprawialibyśmy drogi gminne. Dzięki dotacjom z rządowego programu chcemy doprowadzić do zmiany jakości wielu dróg, ale wiemy, że na wszystko i tak nam na razie nie wystarczy środków. Niemniej te 5 mln zł „zastrzyku finansowego” to wielka pomoc w naszej sytuacji budżetowej – mówi Danuta Filipowicz, Wójt Gminy Czernichów.

Do rządowego funduszu „Polski ład: Program Inwestycji Strategicznych” zadania można było składać od 2 lipca do 15 sierpnia tego roku. Założeniem programu jest dofinansowanie projektów inwestycyjnych realizowanych przez gminy, powiaty i miasta lub ich związki w całej Polsce. Jak podano dzisiaj w mediach, z pierwszej edycji „Polskiego ładu” skorzysta ponad 2780 jednostek samorządu terytorialnego. W tej edycji rozdysponowano w całym kraju ponad 23 mld złotych.
W programie „Polski ład: Program Inwestycji Strategicznych” promesy inwestycyjne są udzielane przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Co istotne, są to dotacje, czyli bezzwrotne dofinansowania, którego wysokość jest zależna od obszaru priorytetowego, w którym mieści się planowana inwestycja.
- W tym naborze zgłaszaliśmy także zadanie polegające na rozbudowę oczyszczalni ścieków w Przegini Duchownej wraz z budową kanalizacji w Wołowicach, a także drugi duży projekt na inwestycje na drogach gminnych. Widzimy, że w pierwszym podziale środków decydowano się na jedną inwestycję w gminie, ale mam nadzieję, że w kolejnych naborach uda nam się uzyskać dofinansowanie na te dwa priorytetowe zadania, ważne dla mieszkańców naszej gminy – mówi Danuta Filipowicz.

gmina czernichow

Template Design free joomla templates

Äèçàéí ðàçðàáîòàí øàáëîíû Joomla

Nowa strona 2
Zamknij

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...