BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ E-PUAP ceidg
Strona Główna UG telefon Kontakt Lokalizacja Facebook
Dzisiaj jest: 14 Kwietnia 2021    |    Imieniny obchodzą: Julianna, Justyna, Walerian

Informacje organizacyjne na rok szklony 2020/2021

 m info organizacyjne szkoła

Nowy rok szkolny rozpoczyna się w szkołach Gminy Czernichów zajęciami stacjonarnymi, w wymaganym reżimie sanitarnym.

Powrót uczniów do szkoły to trudny oraz budzący obawy czas. To wielkie wyzwanie dla dyrektorów szkół, nauczycieli, uczniów i rodziców. Dyrektorzy szkół i pracownicy Urzędu Gminy podjęli wiele działań, które pozwolą na bezpieczny powrót uczniów do szkół. Zakupiono dostateczną ilość płynów do dezynfekcji, a także wszelkich innych środków zapewniających bezpieczeństwo sanitarne w szkołach.

Mimo podjętych działań, prosimy rodziców o wyrozumiałość i bieżące powtarzanie swoim dzieciom o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa.

W celu zminimalizowania skutków rozprzestrzeniania się wirusa przypominamy o konieczności stosowania w szkole, środkach komunikacji oraz autobusie szkolnym najważniejszych zasad takich jak: częste mycie/dezynfekcja rąk, zachowanie bezpiecznego dystansu 1,5 m; noszenie maseczek, unikanie dotykania oczu, nosa i ust, zasłanianie ust podczas kichania i kaszlu.

Zwracajcie uwagę na zdrowie swoich pociech, a jeżeli mają niepokojące objawy choroby - niech pozostaną w domu. Prosimy również o kontaktowanie się z nauczycielami lub dyrekcją szkół internetowo lub telefonicznie.

Ze sposobem organizacji i rozpoczęcia roku szkolnego, a także sposobem funkcjonowania w reżimie sanitarnym poszczególnych szkół, rodzice uczniów mogą zapoznać się na stronach internetowych szkół, w dzienniczkach elektronicznych, w sekretariatach oraz u wychowawców klas. Decyzję o wprowadzeniu innej formy nauczania, podejmuje dyrektor szkoły po uzyskaniu opinii Powiatowego Inspektora Sanitarnego oraz zgody organu prowadzącego.

Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi dodatkowymi informacjami, zaleceniami oraz wytycznymi opublikowanymi na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej www.men.gov.pl i Głównego Inspektora Sanitarnego www.gis.gov.pl :

Dobre praktyki w zakresie zdalnej edukacji – poradnik MEN
https://www.gov.pl/web/edukacja/dobre-praktyki-w-zakresie-zdalnej-edukacji--poradnik-men

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy do 20 września
https://www.gov.pl/web/edukacja/dodatkowy-zasilek-opiekunczy-do-20-wrzesnia

Działania MEN w zakresie organizacji roku szkolnego 2020/2021 w warunkach epidemii
https://www.gov.pl/web/edukacja/bezpieczny-powrot-do-szkol-dzialania-men-w-organizacji-roku-szkolnego-20202021-w-warunkach-epidemii

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi.
https://www.gov.pl/web/edukacja/Q-A-powrot-uczniow-do-szkol-i-placowek-1-wrzesnia-2020

Informacje ze strony MEN – wytyczne dla szkół i placówek
https://www.gov.pl/web/edukacja/bezpieczny-powrot-do-szkol-dzialania-men-w-organizacji-roku-szkolnego-20202021-w-warunkach-epidemii

Aktualne wytyczne GIS dla dyrektorów przedszkoli
https://www.gov.pl/web/edukacja/wytyczne-przeciwepidemiczne-glownego-inspektora-sanitarnego-z-25-sierpnia-2020-r-dla-przedszkoli-oddzialow-przedszkolnych-w-szkole-podstawowej-i-innych-form-wychowania-przedszkolnego-oraz-instytucji-opieki-nad-dziecmi-w-wieku-do-lat-3

Rozwiązania prawne potrzebne do organizacji pracy szkoły w czasie epidemii gotowe – minister podpisał rozporządzenia
https://www.gov.pl/web/edukacja/organizacja-szkol-nowe-akty-prawne

Template Design free joomla templates

Äèçàéí ðàçðàáîòàí øàáëîíû Joomla

Nowa strona 2
Zamknij

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...