BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ E-PUAP ceidg
Strona Główna UG telefon Kontakt Lokalizacja Facebook
Dzisiaj jest: 26 Lutego 2021    |    Imieniny obchodzą: Bogumił, Aleksandra, Mirosława

Informacja na temat funkcjonowania i dofinansowania komunikacji publicznej na terenie gminy Czernichów na dzień 10.12.2020 r.

 Informacja na temat funkcjonowania i dofinansowania komunikacji publicznej 
na terenie gminy Czernichów na dzień 10.12.2020 r.

 

Gmina Czernichów od roku 2009 weszła w układ komunikacji aglomeracyjnej. Organizatorem komunikacji aglomeracyjnej jest miasto Kraków, a realizatorem Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie. Usługi przewozowe na terenie gminy Czernichów w komunikacji publicznej realizują głównie autobusy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Krakowie z dofinansowaniem ze strony Gminy Czernichów na liniach:

- 229 - Kraków - Zagacie - Czernichów - Kłokoczyn - Rusocice - Kamień;

- 249 - Kraków - Nowa Wieś Szlachecka - Przeginia Duchowna - Przeginia Narodowa - Czernichów;

- 259 - Kraków - Dabrowa Szlachecka – Wołowice - Czernichów;

- 269 - Kraków - Rybna – Czułówek;

- 239 - Kraków – Wołowice - Dąbrowa Szlachecka.

Od dnia 23 listopada 2020 r. w związku z przebudową drogi powiatowej nr 2181K w Wołowicach został zamknięty dla ruchu kołowego odcinek drogi między przystankami „Wołowice Remiza” i „Wołowice Niwka”. W związku zamknięciem drogi: linia nr 259 kursuje po trasie czasowo zmienionej Salwator - Wołowice Kapliczka. Bez obsługi dla linii 259 pozostały następujące przystanki: „Wołowice Sklep”, „Wołowice Pichonówka”, „Wołowice Niwka”, „Czernichów Stacja Paliw”, „Czernichów Studzienki” oraz „Czernichów Rynek”. Na odcinku Wołowice Kapliczka -Czernichów Rynek funkcjonuje zastępcza komunikacja zorganizowana przez Wykonawcę robót    w uzgodnieniu z Gminą Czernichów prowadzona przez firmę MAL-BUS Malik Ewa, Malik Konrad sp. j.. Koszty transportu zastępczego pokrywa Wykonawca.

Od dnia 1 września 2018 obowiązują bezpłatne przejazdy do szkół podstawowych i gimnazjów uczniów z terenu gminy Czernichów we wszystkich środkach komunikacji

Od dnia 1 stycznia 2020 r. stawka dopłaty do wozokilometra wynosi 6,88 zł.

Na komunikację na dzień 10.12.2020 r. gmina wydała kwotę 1 863 666,52 zł, w tym na dopłatę     za przejazdy uczniów 61 388,39 zł.

Na terenie gminy Czernichów oprócz komunikacji aglomeracyjnej realizowane są przewozy pasażerów w komunikacji publicznej z dofinansowaniem ze strony Gminy Czernichów przez firmę przewozową „CODI” Magdalena Matysik na odcinku Czernichów - Przeginia Narodowa - Przeginia Duchowna - Rybna - Krzeszowice, a także bez dofinansowania ze strony Gminy Czernichów przez firmę MAL-BUS Malik Ewa, Malik Konrad sp. j. na linii Kraków - Dąbrowa Szlachecka - Wołowice - Czernichów - Kłokoczyn - Rusocice - Spytkowice.

W tabeli przedstawiono zestawienie liczby kursów w komunikacji publicznej realizowanych na terenie gminy Czernichów:

 

Lp. Firma wykonująca przewozy Trasa przejazdu Liczba kursów Uwagi
w dni robocze w dni świąteczne
1 MPK                          linia 239 Kraków – Wołowice - Dąbrowa Szlachecka 10 6 z dopłatą 
2 MPK                          linia 229 Kraków - Zagacie - Czernichów - Kłokoczyn - Rusocice - Kamień 29 11 z dopłatą 
3 MPK                          linia 249 Kraków - Nowa Wieś Szlachecka - Przeginia Duchowna - Przeginia Narodowa - Czernichów 30 w tym 3 do N.W.Szl. i 1 do Czułówka 14 w tym 1 do N.W.Szl. i 1 do Czułówka z dopłatą 
4 MPK                          linia 269 Kraków - Rybna – Czułówek 29 w tym 18 do Rybna Dolna 13 w tym 6 do Rybna Dolna z dopłatą 
5 MPK                          linia 259 Kraków - Dabrowa Szlachecka – Wołowice - Czernichów 13 8 z dopłatą 
6 CODI Czernichów - Przeginia Narodowa - Przeginia Duchowna - Rybna - Krzeszowice 4 - z dopłatą 
7 MAL - BUS Kraków - Dąbrowa Szlachecka - Wołowice - Czernichów - Kłokoczyn - Rusocice - Spytkowice 5 4 bez dopłaty

Template Design free joomla templates

Äèçàéí ðàçðàáîòàí øàáëîíû Joomla

Nowa strona 2
Zamknij

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...