BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ E-PUAP ceidg
Strona Główna UG telefon Kontakt Lokalizacja Facebook

Banner

Dzisiaj jest: 5 Października 2022    |    Imieniny obchodzą: Igor, Placyd, Apolinary

Nowy okres zasiłkowy 2021/2022 - Rodzina 500+

500plus nowe luty 

 

GOPS ikona

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Czernichowie

Już od 1 lutego rusza kolejny nabór wniosków na świadczenie wychowawcze na okres zasiłkowy 2021/2022 popularnie zwanego „Rodzina 500+”. Świadczenie wychowawcze przeznaczone jest dla każdego dziecka – niezależnie od dochodów.

Wniosek może złożyć matka, ojciec, opiekun prawny dziecka lub opiekun faktyczny dziecka (opiekun faktyczny to osoba faktycznie sprawująca opiekę nad dzieckiem, która wystąpiła do sądu opiekuńczego o przysposobienie dziecka).

Wniosek o świadczenia wychowawcze można składać już od 1 lutego online przez stronę empatia.mpips.gov.pl, przez bankowość elektroniczną oraz Platformę Usług Elektronicznych ZUS.

Od 1 kwietnia wnioski będą mogły być składane drogą tradycyjną za pośrednictwem poczty lub bezpośrednio w urzędzie. Należy jednak pamiętać, że jeżeli w dalszym ciągu na terenie kraju będzie obowiązywać stan epidemii, składanie wniosków drogą tradycyjną może być utrudnione.

Prawo do świadczenia wychowawczego ustalane jest na okres od dnia 1 czerwca do dnia 31 maja roku następnego. W przypadku okresu 2021/2022 oznacza to okres od 1 czerwca 2021 r. do 31 maja 2022 r.

Prawo do świadczenia wychowawczego ustala się, począwszy od miesiąca, w którym wpłynął wniosek z prawidłowo wypełnionymi dokumentami, co oznacza, że aby otrzymać świadczenie od 1 czerwca 2021 r. wniosek należy złożyć najpóźniej do 30 czerwca 2021 r.

Ze względu na panującą obecnie sytuację związaną z epidemią koronawirusa zachęcamy jednak wszystkich do korzystania głównie z elektronicznej drogi składania wniosków przez Internet. Elektroniczna forma wnioskowania o świadczenie to nie tylko szybkość i wygoda, ale przede wszystkim wyraz troski o nasze wspólne bezpieczeństwo w obliczu pandemii COVID-19.

Przypominamy, że osoby posiadające konto w Krakowskim Banku Spółdzielczym, mogą uruchomić bankowość internetową KBS24 przez którą można złożyć wniosek o świadczenie wychowawcze bez wychodzenia z domu.

Osoby ubiegające się o świadczenie wychowawcze otrzymają informację o jego przyznaniu na podany we wniosku adres e-mail. Jeśli jednak takiego adresu zabraknie, to informację o przyznaniu świadczenia będzie można odebrać osobiście. Co ważne, nieodebranie takiej informacji nie będzie wstrzymywało wypłaty świadczenia.

Decyzje administracyjne będą wydawane jedynie w przypadku odmowy przyznania świadczenia, a także w sprawach nienależnie pobranych świadczeń.

Wypłata świadczeń wychowawczych ze względów organizacyjnych i technicznych realizowana będzie wyłącznie w formie przelewu środków na konto bankowe wskazane we wniosku.

Beneficjenci programu powinni pamiętać, że termin wypłaty świadczenia zależy od momentu złożenia wniosku wraz z pełną dokumentacją. Im szybciej złożymy wniosek, tym szybciej otrzymamy pieniądze z programu. Terminy wypłaty pieniędzy w programie 500 plus wyglądają następująco:

•złożenie wniosku do 30 kwietnia 2021 r. oznacza wypłatę świadczeń do 30 czerwca 2021 r.

•złożenie wniosku od 1 do 31 maja 2021 r. oznacza wypłatę świadczeń do 31 lipca 2021 r.

•złożenie wniosku od 1 do 30 czerwca 2021 r. oznacza wypłatę świadczeń do 31 sierpnia 2021 r.

•złożenie wniosku od 1 do 31 lipca 2021 r. oznacza wypłatę świadczeń do 30 września 2021 r.

Z wyjątkiem świadczeń wychowawczych, które podlegają koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego. Jeżeli członek twojej rodziny przebywa za granicą, a nie jest to związane z leczeniem, podjęciem nauki lub pobytem turystycznym, to musisz się liczyć z dłuższą procedurą przyznawania świadczenia.

Druki wniosków o świadczenia wychowawcze będą dostępne na stronie internetowej Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czernichowie www.gops.czernichow.pl oraz w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czernichowie.

Świadczenie wychowawcze obsługują pracownicy Działu Świadczeń Rodzinnych

Kontakt telefoniczny pod nr 12 270 24 62 lub 12 444 55 77 w. 116, 115

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.">

 

 

pdf ikonProgram „Rodzina 500+” - Informator 

 


 

 Plakat

Ulotka Strona 1

Ulotka Strona 2

Informator 500 plus. Krotki Strona 1

Informator 500 plus. Krotki Strona 2

 

 

Template Design free joomla templates

Äèçàéí ðàçðàáîòàí øàáëîíû Joomla

Nowa strona 2
Zamknij

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...