BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ E-PUAP ceidg
Strona Główna UG telefon Kontakt Lokalizacja Facebook

Banner

Dzisiaj jest: 1 Marca 2021    |    Imieniny obchodzą: Antonina, Antoni, Albin
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.luty.slajd15022021gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.luty.slajdygk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.nowe.s-zima-drogi-czernichowgk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.korona.slajd-koronagk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.inne.slajdy_gospodarka-odpadamigk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.inne.slajdy-dofinansowaniegk-is-95.pnglink
0 1 2 3 4 5 6
Progress bar

Dotacja na nowy samochód dla OSP w Nowej Wsi Szlacheckiej

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowej Wsi Szlacheckiej w tym roku otrzyma mocne wsparcie z środków gminy i funduszy zewnętrznych. Po uroczystym przekazaniu 4 stycznia nowej pompy szlamowej wraz z osprzętem także w styczniu podpisano umowę na dofinansowanie do zakupu samochodu ratowniczo – gaśniczego, który poprawi zasób pojazdów bojowych tej jednostki.

dotacja nwsz

26 stycznia 2021 r. została podpisana umowa pomiędzy Województwem Małopolskim, w imieniu którego działał Łukasz Smółka, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego, a Gminą Czernichów, którą reprezentowała Danuta Filipowicz, Wójt Gminy Czernichów. Przedmiotem umowy jest udzielenie pomocy finansowej w 2021 roku z budżetu Województwa Gminie Czernichów na zapewnienie gotowości bojowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowej Wsi Szlacheckiej. Na ten cel samorząd województwa przeznaczył 60 tys. złotych, dotacja z budżetu Gminy Czernichów wyniosła 63 tys. złotych.

- Poprawa wyposażenia jednostki OSP w Nowej Wsi Szlacheckiej to zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców nie tylko tego sołectwa, ale także całej gminy. Jednostka OSP w Nowej Wsi Szlacheckiej jest położona również blisko drogi wojewódzkiej nr 780 i w razie potrzeby może szybko dojechać z pomocą w różne miejsca nie tylko naszej gminy – mówi Wójt Danuta Filipowicz.

Środki z budżetów dwóch samorządów są wkładem do montażu finansowego, który uwzględnia także dotacje z pieniędzy uzyskanych od Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie oraz od Państwowej Straży Pożarnej.

Przypomnijmy, że wcześniejszy zakup pompy szlamowej WT 40X z osprzętem, przekazanej druhom z OSP w Nowej Wsi Szlacheckiej 4 stycznia 2021 r., był możliwy dzięki środkom pozyskanym z Funduszu Pomocy pokrzywdzonym oraz pomocy postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości.

 

Przypomninamy artykuł: 

Powitanie średniego samochodu ratowniczego w Nowej Wsi Szlacheckiej 

W dniu 4 stycznia 2021 r. w remizie OSP Nowa Wieś Szlachecka odbyło się uroczyste przekazanie pompy szlamowej WT 40X z osprzętem.

 

  Logo Małopolska V RGB

Projekt współfinansowany ze środków Województwa Małopolskiego”.

{bacbutton}

Template Design free joomla templates

Äèçàéí ðàçðàáîòàí øàáëîíû Joomla

Nowa strona 2
Zamknij

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...