BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ E-PUAP ceidg
Strona Główna UG telefon Kontakt Lokalizacja Facebook

Banner

Dzisiaj jest: 17 Maja 2021    |    Imieniny obchodzą: Weronika, Sławomir, Brunon
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.maj.slajd-ug-obsługagk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.kwiecien.s-1gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.korona.slajd-koronagk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.inne.slajdy_gospodarka-odpadamigk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.inne.slajdy-dofinansowaniegk-is-95.pnglink
0 1 2 3 4 5
Progress bar

Informacja Sołtysa Rusocic - wyjaśnienia dla mieszkańców Rusocic od Polskiej Spółki Gazownictwa – Zakład Gazowniczy w Krakowie

Informacja Sołtysa Rusocic Stanisława Świadka:

W związku z licznymi zapytaniami mieszkańców Rusocic kierowanych do mnie w ostatnich dniach, a dotyczących niektórych zapisów w Umowie o przyłączenie do sieci gazowej postanowiłem poprosić o pisemne wyjaśnienie wybranych problemów, które najbardziej nurtują mieszkańców. O wyjaśnienie problemów poprosiłem Kierownika Sekcji Przyłączeń w Polskiej Spółce Gazownictwa Zakład Gazowniczy w Krakowie Pana Adama Miąskowskiego. Oto treść korespondencji:

"Dzień Dobry.
W nawiązaniu do naszej rozmowy proszę o przesłanie na mój adres e mail następujących wyjaśnień, których oczekują mieszkańcy zainteresowani podpisaniem umowy o przyłączenie do sieci gazowej

1. Czy wskazany w umowie roczny pobór gazu musi być  bezwzględnie wykorzystywany przez podmiot przyłączony do sieci gazowej. Dotyczy to głównie przypadków, w których mieszkańcy chcą korzystać do ogrzewania budynków z innych źródeł ciepła niż gaz bo np. zdążyli już wymienić piec do co.

2. W jakich przypadkach PSG może naliczyć kary po podpisaniu Umowy

3. Proszę rozwinąć temat co oznaczać mogą ponadstandardowe elementy przyłącza , które mogą zwiększyć kwotę opłaty  za przyłączenie


Pozdrawiam serdecznie i proszę o w miarę szybką odpowiedź. "

Odpowiedź z PSG

"Dzień dobry,

Ad. 1 Odbiorcy w  grupie przyłączeniowej BI (do 10 m3/h), czyli wszyscy odbiorcy korzystający z gazu w budynkach jednorodzinnych są rozliczani według zużycia gazu i również na podstawie tego zużycia są klasyfikowani do odpowiedniej grupy taryfowej (taryfy od W-1 do W-4). Wpisana w umowie ilość wynika z deklaracji złożonej we wniosku o określenie warunków przyłączenia do sieci gazowej. Klient może pobrać więcej lub mniej gazu niż złożona deklaracja, a jego rozliczenie nastąpi według rzeczywistego zużycia gazu. Na takich warunkach rozliczamy ponad 7 milionów klientów przyłączonych do sieci gazowej PSG.

Ad. 2  Zgodnie z umową: „W przypadku niedotrzymania przez Podmiot (Klienta) terminu rozpoczęcia poboru paliwa gazowego, Klient zobowiązany będzie do zapłaty na rzecz drugiej Strony kary umownej w wysokości 0,2 % opłaty za przyłączenie (brutto), za każdy dzień opóźnienia. Termin na rozpoczęcie poboru gazu to 90 dni od wybudowania przyłącza o czym klienta zawiadamiany w powiadomieniu o zakończeniu inwestycji.

Ad. 3  Sytuacje gdy do wybudowania przyłącza nie wystarczą  standardowe elementy są niezmiernie rzadkie. Osobiście nie znam takiego przypadku.  Zgodnie z taryfą do standardowych elementów Przyłącza dla grupy przyłączeniowej B zalicza się: układ wyłączeniowy, rurę przewodową, zawór odcinający, złącze izolacyjne lub połączenia typu polietylen-stal na przyłączu polietylenowym, kurek główny, reduktor ciśnienia gazu o przepustowości nie większej niż 10 m3/h, układ pomiarowy dla grupy przyłączeniowej B podgrupy I oraz rury osłonowe na skrzyżowaniu z innym uzbrojeniem podziemnym.

W sytuacji kiedy do wybudowania przyłącza te elementy nie wystarczą np. z uwagi na konieczność zastosowania nietypowych rozwiązań technicznych lub oczekiwań klienta co do przebiegu przyłącza  (w przypadku domów jednorodzinnych sytuacja niespotykana).  Gdyby taka sytuacja jednak wystąpiła  informujemy klienta pisemnie o nakładach na elementy ponadstandardowe przyłącza, a także o zmianie wysokości opłaty za przyłączenie, wskazując nową wysokość tej opłaty oraz informując Klienta o prawie odstąpienia od Umowy w terminie 7 (siedmiu) dni od dnia doręczenia powiadomienia.

Z poważaniem
 Adam Miąskowski 
Kierownik Sekcja Przyłączania Dział Obsługi Klienta"

             Szanowni mieszkańcy

Niespełna dwa lata temu przeprowadzaliśmy zakrojoną na szeroką skalę akcję składania do PSG Oddział w Krakowie wniosków o wydanie warunków przyłączenia do sieci gazowej. Po wielu staraniach z jednoczesnymi spotkaniami, czasem bardzo żmudnymi negocjacjami Polska Spółka Gazownictwa podjęła decyzję o przystąpieniu do budowy sieci gazyfikacyjnej w miejscowości Kamień i Rusocice poprzedzonej budową stacji regazyfikacyjnej w Kamieniu i w Czernichowie. Dowodem na to, są wydane dla Państwa warunki przyłączenia wraz z umowami, w których PSG deklaruje wybudowanie sieci do 31.12.2022 roku. Aby, taka sieć powstała koniecznym jest podpisanie przez Państwa umowy przyłączeniowej. Otrzymane od PSG oddział w Krakowie wyjaśnienia szczególnie co do poboru ilości gazu i pozostałych pytań myślę, że w pełni rozwieją Państwa wątpliwości.

Dołóżmy starań aby nasza miejscowość została zgazyfikowana.

 

Stanisław Świadek – sołtys.

Template Design free joomla templates

Äèçàéí ðàçðàáîòàí øàáëîíû Joomla

Nowa strona 2
Zamknij

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...