BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ E-PUAP ceidg
Strona Główna UG telefon Kontakt Lokalizacja Facebook

Banner

Dzisiaj jest: 28 Czerwca 2022    |    Imieniny obchodzą: Florentyna, Leon, Ireneusz

Problemy po zejściu wykonawcy z placu budowy szkoły w Czernichowie

Umowa na budowę I etapu Zespołu Placówek Oświatowych w Czernichowie została zawarta 22 czerwca 2018 roku. Odstąpienie przez gminę od umowy na realizację budowy we wrześniu 2019 roku oznaczało nie tylko problem z niedokończoną inwestycją ale też z sfinalizowaniem rozliczeń należności.

l szkoła czernichów

O odstąpieniu przez gminę od umowy na wykonanie inwestycji pn. „Budowa Zespołu Placówek Oświatowych w Czernichowie – etap I” wykonawca prac został poinformowany pismem z dnia 3 września 2019 roku. Swoją decyzję gmina uzasadniała faktem opóźnień i nie realizowaniem zadania przez wykonawcę zgodnie z przedłożonym harmonogramem rzeczowo – finansowym. Jak podnosiła gmina w piśmie do Firmy Usługowej Wacław z 3 września 2019 roku: „W dniu 27 sierpnia 2019 roku Wykonawca przerwał roboty budowlane bez powiadomienia o tym fakcie Zamawiającego”.

W związku z rozliczeniem umowy z dnia 22 czerwca 2018 roku na roboty budowlane w ramach zamówienia na zadanie pn. „Budowa Zespołu Placówek Oświatowych w Czernichowie – etap I” Gmina Czernichów wystawiła notę księgową Nr 05/UG/2020. Przedmiotowa nota nie została uregulowana przez Wykonawcę – przedsiębiorstwo usługowe WACŁAW.

Jednocześnie należy wskazać, że postanowieniem Sądu Rejonowego dla Krakowa – Śródmieścia w Krakowie VIII Wydziału Gospodarczego dla spraw upadłościowych i restrukturyzacyjnych z dnia 9 lipca 2020 r., sygn. akt VIII GR 15/2), zostało otwarte przyspieszone postępowanie układowe Wykonawcy.

Mając powyższe na uwadze, prowadzone są działania ze strony Urzędu Gminy Czernichów w celu skutecznego dochodzenia wszystkich wierzytelności, uwzględniając treść umowy o roboty budowlane Nr IP.272.5 z dnia 22 czerwca 2018, dyscyplinę finansów publicznych oraz ograniczenie możliwych dalszych negatywnych skutków finansowych dla budżetu Gminy.

Template Design free joomla templates

Äèçàéí ðàçðàáîòàí øàáëîíû Joomla

Nowa strona 2
Zamknij

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...