BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ E-PUAP ceidg
Strona Główna UG telefon Kontakt Lokalizacja Facebook

Banner

Dzisiaj jest: 29 Listopada 2021    |    Imieniny obchodzą: Błażej, Walter, Fryderyk

26 czerwca 2021 roku w miejscowości Kamień został oficjalnie odsłonięty pomnik upamiętniający nadanie aktu lokacji Wsi założonej na prawie niemieckim w roku 1319.

26 czerwca 2021 roku w miejscowości Kamień został oficjalnie odsłonięty pomnik upamiętniający nadanie aktu lokacji Wsi założonej na prawie niemieckim w roku 1319.

Pomnik powstał z inicjatywy mieszkańców, a projekt bryły został wyłoniony w konkursie. Pierwszą nagrodę i możliwość realizacji projektu otrzymał Mikołaj Niewęgłowski. Zwycięska koncepcja zakładała budowę pomnika z siedmiuset wapiennych cegiełek — dokładnie tylu, ile rocznic lokacji miejscowości odbyło się do tej pory. Projekt zakłada, że każdego roku, w kolejną rocznicę dokładana będzie kolejna cegiełka, co pozwoli mieszkańcom na integrację oraz zwiększy potencjał turystyczny miejscowości.

W oficjalnym przecięciu wstęgi uczestniczyli Wójt Gminy Czernichów Danuta Filipowicz, Ksiądz Proboszcz Wojciech Ćwiękała oraz Przewodnicząca Towarzystwa Przyjaciół Kamienia Barbara Kaczorowska. Następnie Ksiądz Proboszcz poświęcił pomnik.

W trakcie dzisiejszych uroczystości wmurowano kapsułę czasu, w której umieszczono informację dotyczące aktualnych wydarzeń a także domurowane zostały dwie cegły symbolizujące ostanie dwa lata.

 

Template Design free joomla templates

Äèçàéí ðàçðàáîòàí øàáëîíû Joomla

Nowa strona 2
Zamknij

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...