BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ E-PUAP ceidg
Strona Główna UG telefon Kontakt Lokalizacja Facebook

Banner

Dzisiaj jest: 22 Września 2021    |    Imieniny obchodzą: Tomasz, Maurycy

Zmiany w Karcie Dużej Rodziny

zmiany KDR

W dniu 9 czerwca br. weszły w życie zmiany w ustawie o Karcie Dużej Rodziny, które umożliwiają korzystanie z elektronicznej Karty Dużej Rodziny wyświetlanej w aplikacji mObywatel. Posiadacz aktywnej Kart (niezależnie , czy posiada Kartę w formie tradycyjnej, elektronicznej, czy obu) – może wyświetlić ją w aplikacji mObywatel. Warunkiem jest dostęp do aplikacji mObywatel. Osoby, które nie mają dostępu do aplikacji mObywatel, będą musiały pozostać przy Kartach tradycyjnych.

Aplikacja mObywatel jest tzw. cyfrowym portfelem na dokumenty i usługi.

Od 9 czerwca nie składa się już wniosków o domówienie elektronicznej formy karty. Rodzice i małżonkowie rodziców mogą wyświetlać Karty pozostałych Członków rodziny a aplikacja mKDR zostanie zamknięta z końcem czerwca 2021 r.

W aplikacji mObywatel znajduje się link do strony https://empatia.mpips.gov.pl/web/piu/kdr, na której znajduje się mapa z partnerami KDR oraz z informacjami o zniżkach.

Zmianie uległy również opłaty za wydanie duplikatu i za domówienie tradycyjnej formy Karty i od 9 czerwca wynoszą 10 zł.

 

 

Wniosek o przyznanie Karty Dużej Rodziny lub wydanie duplikatu

 

Template Design free joomla templates

Äèçàéí ðàçðàáîòàí øàáëîíû Joomla

Nowa strona 2
Zamknij

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...