BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ E-PUAP ceidg
Strona Główna UG telefon Kontakt Lokalizacja Facebook

Banner

Dzisiaj jest: 5 Sierpnia 2021    |    Imieniny obchodzą: Oswald, Emil, Maria
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slajdy.28072021_fbgk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.inne.slajdy_gospodarka-odpadamigk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.maj.strategia-rozwojugk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.kwiecien.s-1gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.korona.slajd-koronagk-is-95.pnglink
0 1 2 3 4 5 6
Progress bar

MPGO będzie kontynuować odbiór odpadów z terenu Gminy Czernichów

W związku z odwołaniem złożonym przez Małopolskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami Spółka z o.o. w ramach postępowania przetargowego nasza gmina nie może zawrzeć umowy na okres, jaki był zaplanowany w przetargu, czyli na okres 9 miesięcy liczony od 1 lipca. W celu zapewnienia odbioru odpadów komunalnych z gospodarstw domowych w Urzędzie Gminy zostały przeprowadzone negocjacje, w wyniku których ustalono, że w okresie wakacyjnym (lipiec – sierpień) usługi będzie świadczyć nadal MPGO, dzięki czemu mieszkańcy gminy mają zagwarantowany odbiór odpadów stałych.

30 czerwca br. kończy się okres obowiązywania zawartej w ubiegłym roku umowy na odbiór odpadów komunalnych. Gmina przeprowadziła przetarg nieograniczony mający na celu wyłonienie firmy, która miała realizować tę usługę prze okres 9 miesięcy, a więc do końca marca 2022 roku. W drodze przetargu wybrano ofertę spółki Usługi Komunalne Krzeszowice Sp. z o.o., która złożyła najkorzystniejszą ofertę, ale po ogłoszeniu tego wyboru złożone zostało przez Małopolskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami Spółka z o.o. odwołanie do Urzędu Zamówień Publicznych. Taka sytuacja uniemożliwiła podpisanie umowy na 9 miesięcy przez naszą gminę.

W obecnej sytuacji, będziemy czekać na wynik postępowania w Krajowej Izbie Odwoławczej zgodnie z procedurami prawnymi. Odwołanie do UZP wpłynęło w poniedziałek 21 czerwca i zaraz po uzyskaniu informacji o tym podjęliśmy działania, mające na celu wyłonienie firmy, która będzie usługodawcą w lipcu. W wyniku negocjacji przeprowadzonych z dotychczasowym wykonawcą usługi, MPGO Sp. z o o. z Krakowa, ustaliliśmy, że w lipcu i w sierpniu zgodnie z znanym mieszkańcom dotychczasowym harmonogramem. – mówi Wójt Gminy Czernichów Danuta Filipowicz.

 

Template Design free joomla templates

Äèçàéí ðàçðàáîòàí øàáëîíû Joomla

Nowa strona 2
Zamknij

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...