BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ E-PUAP ceidg
Strona Główna UG telefon Kontakt Lokalizacja Facebook

Banner

Dzisiaj jest: 19 Stycznia 2022    |    Imieniny obchodzą: Marta, Henryk, Mariusz

Ćwiczenia PSP i OSP „Czernichów 2021”

W dniu 31 sierpnia 2021 r. na terenie Gminy Czernichów odbyły się ćwiczenia zgrywające siły i środki Kompanii Pompowej „KRAK”, Kompanii Specjalnej „KRAKUS I” oraz powiatu oświęcimskiego i chrzanowskiego pod kryptonimem „Czernichów 2021”.

Ćwiczenia zostały zorganizowane przez Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej oraz Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie, a odbyły się na terenie miejscowości Czernichów oraz żwirowni w miejscowości Kłokoczyn. Ze względu na wysoki stan Wisły i istniejące niebezpieczeństwo dla ratowników (płynące duże elementy drzew i korzeni), zadania na wodach z udziałem łodzi przeniesiono na teren żwirowni w Kłokoczynie. W ćwiczeniach wystąpiły dwa epizody. Pierwszy polegał na zbudowaniu stanowiska pompowego, przeprowadzeniu linii gaśniczych na odległość około 150 m i podaniu 5 prądów wody. Drugi – to bezpieczne zwodowanie łodzi ratowniczych, poszukiwanie osób poszkodowanych na wodzie, udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy, a następnie bezpieczna ewakuacja.

W ćwiczeniach wzięły udział: Jednostki Ratowniczo Gaśnicze Państwowej Straży Pożarnej z Krakowa Nr 1, 4 i 7, Skawina, Brzesko, Wieliczka, Dąbrowa Tarnowska, Chrzanów, Oświęcim; Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z Gdowa, Chorągwicy, Brzezinki oraz z terenu Gminy Czernichów – OSP Czernichów, Czułówek, Przeginia Duchowna i Rybna.

Template Design free joomla templates

Äèçàéí ðàçðàáîòàí øàáëîíû Joomla

Nowa strona 2
Zamknij

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...