BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ E-PUAP ceidg
Strona Główna UG telefon Kontakt Lokalizacja Facebook

Banner

Dzisiaj jest: 18 Stycznia 2022    |    Imieniny obchodzą: Piotr, Małgorzata

„Polski ład”: Jest szansa na poprawę stanu dróg w naszej gminie

4 mln 987,5 tys. złotych przyznano naszej gminie z rządowego programu „Polski ład”. Dzięki tym środkom zyskamy możliwość podniesienia jakości dróg gminnych, których stan techniczny jest bardzo zły, a możliwości budżetowe są zbyt skromne, by nadrobić wieloletnie zaległości.

– Od ubiegłego roku, gdy zaczęłam pracę na stanowisku Wójta Gminy Czernichów, nie było niemal dnia, by nie zgłaszał się do mnie ktoś z wnioskiem o poprawę stanu konkretnej drogi. Mieszkańcy i radni często mówili o wieloletnich zaległościach. Środki, które bylibyśmy w stanie wygospodarować w trudnym budżecie gminy na ten cel są w takiej wielkości, że pewnie przez dwadzieścia lat ciągle naprawialibyśmy drogi gminne. Dzięki dotacjom z rządowego programu chcemy doprowadzić do zmiany jakości wielu dróg, ale wiemy, że na wszystko i tak nam na razie nie wystarczy środków. Niemniej te 5 mln zł „zastrzyku finansowego” to wielka pomoc w naszej sytuacji budżetowej – mówi Danuta Filipowicz, Wójt Gminy Czernichów.

Do rządowego funduszu „Polski ład: Program Inwestycji Strategicznych” zadania można było składać od 2 lipca do 15 sierpnia tego roku. Założeniem programu jest dofinansowanie projektów inwestycyjnych realizowanych przez gminy, powiaty i miasta lub ich związki w całej Polsce. Jak podano dzisiaj w mediach, z pierwszej edycji „Polskiego ładu” skorzysta ponad 2780 jednostek samorządu terytorialnego. W tej edycji rozdysponowano w całym kraju ponad 23 mld złotych.
W programie „Polski ład: Program Inwestycji Strategicznych” promesy inwestycyjne są udzielane przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Co istotne, są to dotacje, czyli bezzwrotne dofinansowania, którego wysokość jest zależna od obszaru priorytetowego, w którym mieści się planowana inwestycja.
- W tym naborze zgłaszaliśmy także zadanie polegające na rozbudowę oczyszczalni ścieków w Przegini Duchownej wraz z budową kanalizacji w Wołowicach, a także drugi duży projekt na inwestycje na drogach gminnych. Widzimy, że w pierwszym podziale środków decydowano się na jedną inwestycję w gminie, ale mam nadzieję, że w kolejnych naborach uda nam się uzyskać dofinansowanie na te dwa priorytetowe zadania, ważne dla mieszkańców naszej gminy – mówi Danuta Filipowicz.

gmina czernichow

Template Design free joomla templates

Äèçàéí ðàçðàáîòàí øàáëîíû Joomla

Nowa strona 2
Zamknij

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...