BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ E-PUAP ceidg
Strona Główna UG telefon Kontakt Lokalizacja Facebook

Banner

Dzisiaj jest: 8 Sierpnia 2022    |    Imieniny obchodzą: Iza, Cyprian, Dominik

Małopolska bez smogu 2021

Rozpoczęła się kolejna akcja "Małopolska Bez Smogu". Przez najbliższe dwa tygodnie wspólnie z Radiem Kraków, Polskim Alarmem Smogowym przy wsparciu Województwa Małopolskiego będziemy badać jakość powietrza w gminie Czernichów.

W dniu 12 listopada 2021 r. w Czernichowie zainstalowany został mobilny model płuc i pyłomierz. Pomiary będą wykonywane przez dwa tygodnie. Równocześnie bliźniacza instalacje będzie pracować w gminie Mogilany.

 

Mieszkańcy na własne oczy będą mogli przekonać się, czym oddychają na co dzień. mobilna instalacja płuc w bardzo obrazowy sposób pokaże, jak zanieczyszczone powietrze wpływa na nasze zdrowie – w miarę upływu czasu płuca będą zmieniać kolor, przechodzić w coraz ciemniejszy odcień szarości

Wskazania z pyłomierza – średnie godzinowe stężenie pyłu PM10 można śledzić pod linkiem: https://www.radiokrakow.pl/aktualnosci/krakow/malopolska-bez-smogu-2021-czernichow

Pomiarom towarzyszyć będzie akcja informacyjno-edukacyjna prowadzona na antenie Radia Kraków: https://www.radiokrakow.pl/aktualnosci/zobacz-czym-oddychasz-zmien-to

 

loga

 

Template Design free joomla templates

Äèçàéí ðàçðàáîòàí øàáëîíû Joomla

Nowa strona 2
Zamknij

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...