BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ E-PUAP ceidg
Strona Główna UG telefon Kontakt Lokalizacja Facebook

Banner

Dzisiaj jest: 22 Stycznia 2021    |    Imieniny obchodzą: Anastazy, Wincenty, Wiktor
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.grudzien2020.slajd-korona1812gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.nowe.s-zima-drogi-czernichowgk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.korona.slajd-koronagk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.inne.slajdy_gospodarka-odpadamigk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.inne.slajdy-dofinansowaniegk-is-95.pnglink
0 1 2 3 4 5
Progress bar

Dziennik Polski z 8.11.2014 r. - Dziewczyny też chcą grać w piłkę

Sport. W Piaście Wołowice powstała żeńska drużyna piłkarska. Dzisiaj rozegra pierwsze oficjalne zawody – u siebie powalczy z Victorią Gaj i Szaflarami w eliminacjach mistrzostw Małopolski juniorek młodszych.

 545d00b00bd77 p

– Już w 2010 roku chcieliśmy założyć drużynę dziewcząt, ale w wówczas postawiliśmy na rozwój zespołów młodzieżowych chłopców. Teraz udało nam się zrealizować ten pomysł – mówi Robert Jaros, dyrektor Piasta do spraw organizacyjno-inwestycyjnych. – Inicjatorem powstania takiego zespołu był trener Krzysztof Socha, a namawiała go do tego jego córka Angelika, która gra u nas. Wiedział, że kiedyś myśleliśmy o takiej sekcji, zapytał, czy nadal jesteśmy zainteresowani. Wszystkie formalności udało się pomyślnie przeprowadzić. Zespół pod okiem Sochy trenuje od trzech miesięcy. Występują w nim zawodniczki z Woło­wic i okolicy, teraz jest ich już 18. Jak mówi Robert Jaros, dla następnych też jest miejsce. – Cały czas prowadzimy nabór, ostatnio przyszły dwie nowe zawodniczki – dodaje dyrektor Jaros. – Jak na początek, to wszystko wygląda całkiem nieźle, wygrywaliśmy w sparingach. W rundzie wiosennej zamierzamy występować w małopolskiej III lidze, ale jako że dołączymy w trakcie sezonu, nasze mecze nie będą punktowane. Za rok będziemy już grać na pełnych prawach. Początek dzisiejszego turnieju juniorek młodszych w Wo­łowicach o godz. 11.

Więcej w Dzienniku Polskim

logo dziennik polski

Template Design free joomla templates

Äèçàéí ðàçðàáîòàí øàáëîíû Joomla

Nowa strona 2
Zamknij

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...