BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ E-PUAP ceidg
Strona Główna UG telefon Kontakt Lokalizacja Facebook

Banner

Dzisiaj jest: 28 Czerwca 2022    |    Imieniny obchodzą: Florentyna, Leon, Ireneusz

Czernichów. Po śmierci wójta Szymona Łytka - wieczór wspomnień i żalu

Łzy, smutek, zaduma i wspomnienia po śmierci Szymona Łytka, wójta Czernichowa towarzyszą mieszkańcom gminy, samorządowcom, urzędnikom, strażakom. Już na drugi dzień po tym, jak opuścił ich na zawsze zebrali się, żeby oddać mu cześć. Być razem, przypomnieć na jak wielu polach udzielał się, ile organizacji wspierał.

Przypomnijmy, że wójt Czernichowa Szymon Łytek - po ciężkiej chorobie nowotworowej - zmarł w sobotę 6 czerwca. Pogrzeb odbędzie się w środę 10 czerwca, msza żałobna w kościele pw. Przenajświętszej Trójcy w Czernichowie będzie o godz. 14.

W niedzielny wieczór zjednoczeni w bólu i żałobie mieszkańcy dziękowali swojemu Wójtowi za długie lata samorządowej służby. Mimo, że od czterech kadencji był ich wójtem, zmarł w młodym wielu 41 lat. Był prawnikiem i adwokatem, a jednak całe swoje życie zawodowe poświęcił gminie Czernichów.

Z inicjatywy radnych przy wejściu do - remontowanego obecnie - urzędu gminy ustawione zostało żałobne zdjęcie Szymona Łytka. Przy nim zebrani na uroczystości złożyli kwiaty, zapalili znicze, a najmłodsi strażacy z grup młodzieżowych i dziecięcych trzymały portrety Wójta z czarnymi wstążkami, a ich odręcznie zrobione plakaty przypominały, że szef gminy był ich Przyjacielem.

więce na stronie Dziennik Polski

Template Design free joomla templates

Äèçàéí ðàçðàáîòàí øàáëîíû Joomla

Nowa strona 2
Zamknij

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...