BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ E-PUAP ceidg
Strona Główna UG telefon Kontakt Lokalizacja Facebook

Banner

Dzisiaj jest: 28 Czerwca 2022    |    Imieniny obchodzą: Florentyna, Leon, Ireneusz

Pogrzeb Szymona Łytka, wójta Czernichowa. Żegnały go tłumy. Przyjaciele wspominali jego dobro, radość i entuzjazm [ZDJĘCIA]

Rodzina i tłumy przyjaciół, kolegów, strażaków, współpracowników, samorządowców towarzyszyły Szymonowi Łytkowi, wójtowi Czernichowa w ostatniej drodze. Zmarł 6 czerwca po ciężkiej chorobie nowotworowej. Pogrzeb był w środę 10 czerwca w Czernichowie. Znajomi i przyjaciele wspominali Jego energię, pogodę ducha, nieustające żarty i wielką sympatię do ludzi.

Były proboszcz czernichowski ks. Wiesław Grzechynia podczas kazania przypominał, jak Szymon Łytek z oddaniem pracował dla mieszkańców swojej gminy. - Wszędzie chciał być, wszytko zrobić, pomóc, gdzie trzeba. Wiele razy słyszałem od Niego: "Tyle jeszcze trzeba zrobić, ludzie czekają". I zawsze się spieszył, by zdążyć, być blisko ludzi, pomóc im. Spieszył się, jakby wiedział, że czasu ma mało - mówił kapłan.

Żegnali Go najbliżsi, współpracownicy, radni, strażacy ze wszystkich jednostek, drużyny młodzieżowe i dziecięce. W uroczystościach pogrzebowych uczestniczyli: minister infrastruktury, wojewoda małopolski, wicemarszałek, starosta krakowski, prezydent Krakowa, burmistrzowie, wójtowie, przedstawiciele samorządów i organizacji pozarządowych.

Wicemarszałek Małopolski Łukasz Smółka pośmiertnie odznaczył Szymona Łytka odznaką honorową Krzyżem Małopolskim, który przyznawany jest za aktywne działania na rzecz społeczności lokalnych, za przyczynianie się do rozwijania społeczeństwa obywatelskiego i wzbogacanie tym samym dorobku regionu. - Nie zdążyliśmy mu wręczyć odznaki osobiście i podziękować w ten sposób za Jego działalność. Odznaczenie przyznajemy pośmiertnie - mówi wicemarszałek. Krzyż Małopolski przekazał na ręce rodziców wójta Szymona Łytka.

więce na stronie Dziennik Polski

Template Design free joomla templates

Äèçàéí ðàçðàáîòàí øàáëîíû Joomla

Nowa strona 2
Zamknij

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...