BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ E-PUAP ceidg
Strona Główna UG telefon Kontakt Lokalizacja Facebook

Banner

Dzisiaj jest: 6 Lipca 2022    |    Imieniny obchodzą: Łucja, Dominika, Teresa

Czernichów. Wójta wybiorą na koniec sierpnia. Premier wyznaczył termin głosowania

Przedterminowe wybory wójta gminy Czernichów są zaplanowane na 30 sierpnia tego roku. Tak wynika z rozporządzenia prezesa Rady Ministrów. To konieczne działania po śmierci wójta Czernichowa Szymona Łytka.

Zgodnie z prawem wybory wójta muszą się odbyć w ciągu 90 dni od śmierci wójta. Pierwszy miesiąc minął nim wyznaczono osobę pełniącą obowiązki wójta, a jest to Zbigniew Biernat, były wójt Zatora i były poseł PiS. Teraz gmina przygotowuje się do przedterminowych wyborów samorządowych.

Premier wraz z wyznaczeniem daty wyborów na 30 sierpnia i 11 września (jeśli będzie potrzebna druga tura wyborów) - wyznaczył także kalendarz wyborczy.

Wraz z wyznaczeniem terminu wyborów rozpoczyna się formalnie kampania wyborcza. Do 21 lipca trwa zgłaszanie komisarzowi wyborczemu kandydatów do gminnej komisji. Komisarz powoła tę komisję do 23 lipca. A od tej daty do 5 sierpnia do północy będzie czas na zgłaszanie kandydatów na wójta.

28 sierpnia (w piątek) o północy zakończy się kampania wyborcza. Natomiast 30 sierpnia 2020 roku od godz. 7 do 21 zostanie zorganizowane głosowanie na wójta gminy Czernichów. Jeśli kandydatów będzie więcej niż dwóch i żaden nie uzyska ponad 50 procentowego poparcia, to po dwóch tygodniach 11 września odbędzie się druga tura wyborów.

wiecej w gazecie Dziennik Polski

Template Design free joomla templates

Äèçàéí ðàçðàáîòàí øàáëîíû Joomla

Nowa strona 2
Zamknij

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...