BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ E-PUAP ceidg
Strona Główna UG telefon Kontakt Lokalizacja Facebook

Banner

Dzisiaj jest: 22 Stycznia 2021    |    Imieniny obchodzą: Anastazy, Wincenty, Wiktor
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.grudzien2020.slajd-korona1812gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.nowe.s-zima-drogi-czernichowgk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.korona.slajd-koronagk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.inne.slajdy_gospodarka-odpadamigk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.inne.slajdy-dofinansowaniegk-is-95.pnglink
0 1 2 3 4 5
Progress bar

Zasmakuj w malopolsce z 02.07.2014 r. - Każdy smakosz wie od dziecka, księżną kiełbas jest….. lisiecka!

W niedzielę, 29 czerwca, w Czernichowie na nadwiślańskich łąkach Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie świętowali wytwórcy kiełbasy Lisieckiej, którzy przekonywali wszystkich przybyłych, że to właśnie lisiecka jest najlepsza spośród wszystkich rodzimych małopolskich produktów regionalnych.

 Województwo Małopolskie reprezentował Kazimierz Czekaj, Przewodniczący Komisji Budżetu i Finansów Sejmiku Województwa Małopolskiego, członek Małopolskiej Rady Produktów Tradycyjnych i jednocześnie inicjator rejestracji obwarzanka krakowskiego, jako małopolskiego produktu regionalnego. W towarzystwie Stanisława Mądrego, Prezesa Konsorcjum wytwórców kiełbasy Lisieckiej, oraz Szymona Płytka i Wacława Kuli, gospodarzy imprezy - wójtów gmin Czernichów i Liszki, podkreślał znaczenie, jakie dla naszego regionu odgrywa kiełbasa lisiecka i pozostałych 10 produktów regionalnych oraz liczne produkty tradycyjne. Produkty te, to nie tylko wyraz długoletniej, a w niektórych przypadkach wręcz kilkunastowiekowej tradycji, ale stanowią one wyraz tożsamości Małopolski, jako regionu czerpiącego z bogactwa historii, kultury i obyczajowości ludowej.

Stoisku konsorcjum wytwórców kiełbasy lisieckiej towarzyszyły m.in. stoisko LGD Blisko Krakowa, na którym zachęcano do aktywnego odkrywania Skarbów Blisko Krakowa oraz kampania „Zasmakuj w Małopolsce”. Podczas cyklu lokalnych imprez na stoisku Województwa Małopolskiego organizowana jest prezentacja połączona z degustacją wszystkich małopolskich produktów regionalnych. W Czerniczhowie towarzyszył jej pokaz kulinarny w wykonaniu gospodyń z Przegini Narodowej, które uraczyły wszystkich tradycyjnym żurem okraszonym oczywiście kiełbasą lisiecką. Z myślą o najmłodszych, przygotowane zostały specjalne warsztaty teatralno-plastyczne przybliżające również tym małym smakoszom wiedzę o produktach regionalnych. Chętni mogli sprawdzić swoją wiedzę na ten temat poprzez uczestnictwo w licznych quizach i konkursach dla publiczności – w jednym z nich dzielnie wziął udział gospodarz Gminy Czernichów, który precyzyjnie odpowiadał na pytania o małopolskie produkty regionalne.

Więcej informacji o kampanii "Zasmakuj w Małopolsce"

Template Design free joomla templates

Äèçàéí ðàçðàáîòàí øàáëîíû Joomla

Nowa strona 2
Zamknij

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...