Dzisiaj jest: 28 Czerwca 2022    |    Imieniny obchodzą: Florentyna, Leon, Ireneusz

Artykuły

Utrudnienia: prom w Czernichowie nieczynny do dnia 22 października 2021

Informacja podana ze strony Zarządu Dróg Powiatu Krakowskiego: http://zdpk.krakow.pl/zdpk2/blog/2021/10/11/prom-w-czernichowie-informacja-dodatkowa/

W związku wystąpieniem niekorzystnych warunków atmosferycznych, uniemożliwiających ze względu na specyfikę wykonania robót przy remoncie promu „Cze-1” obsługującego przeprawę promową przez rzekę Wisłę w km 45+300 w m. Czernichów stanowiącego ciąg drogi powiatowej nr 2183K Liszki – Czernichów – Brzeźnica planowany termin zakończenia prac ulegnie przesunięciu na dzień 22 października 2021 r.

Ponadto, po przeprowadzeniu dokładnych oględzin jednostki w suchym doku wykryto nie zdiagnozowane wcześniej usterki jednostki. Usunięcie tych usterek ze względu na ich lokalizację jest skomplikowane a tym samym wiąże się z większą pracochłonnością co również ma wpływ na pierwotny planowy termin ich zakończenia. Nie mniej jednak Zarząd Dróg Powiatu Krakowskiego dokłada wszelkich starań aby w jak najkrótszym terminie przywrócić pływalność promu przy czym nie może dopuścić do niedotrzymania założeń technologicznych nad którymi stale prowadzi nadzór wyznaczony pracownik.

Ponieważ, po wyremontowaniu jednostki będzie ona podlegała ostatecznym odbiorom przez instytucje zewnętrzne dopuszczające takie statki do żeglugi po śródlądowych drogach wodnych w tym Inspektorat Polskiego Rejestru Statków, który odnawia Świadectwo Klasy promu oraz Urząd Żeglugi Śródlądowej, który wydaje Uproszczone Świadectwo Zdolności Żeglugowej otwarcie przeprawy dla ruchu planowane jest na przełom października i listopada 2021 roku. O dokładnym terminie uruchomienia promu Zarząd Dróg poinformuje na swojej stronie internetowej po uzyskaniu wszystkich dopuszczeń.

PISMO ZARZĄDU DRÓG POWIATU KRAKOWSKIEGO

Template Design free joomla templates

Äèçàéí ðàçðàáîòàí øàáëîíû Joomla

Nowa strona 2
Zamknij

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...