BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ E-PUAP ceidg
Strona Główna UG telefon Kontakt Lokalizacja Facebook
Dzisiaj jest: 14 Kwietnia 2021    |    Imieniny obchodzą: Julianna, Justyna, Walerian

Artykuły

Składamy serdecznie podziękowania szkołom z terenu Gminy Czernichów, które co roku przyłączają się do akcji charytatywnych, aby wspomóc potrzebujących

#ŚwiątecznePomaganie

Składamy serdecznie podziękowania szkołom i przedszkolom z terenu Gminy Czernichów, które co roku przyłączają się do akcji charytatywnych, aby wspomóc potrzebujących.

Zawsze w grudniu – już od wielu lat - na terenie szkoły w Nowej Wsi Szlacheckiej odbywa się zbiórka w ramach akcji „Bożonarodzeniowa Paczka dla Bohatera”. Zgromadzone rzeczy - artykuły spożywcze, środki chemiczne i przepiękne kartki z życzeniami świątecznymi, wykonane przez przedszkolaków - są pakowane i przewożone do regionalnego centrum w Liszkach, które koordynuje akcję na naszym terenie. Dostarczone przez szkołę rzeczy trafiły do świątecznych paczek dla Kombatantów.  7 

8

Szkoła w Nowej Wsi Szlacheckiej w akcji "Paczka dla Bohatera" bierze udział już od lat, w tym roku dodatkowo pomogła Krakowska Drużyna Orląt im. A. Petrykiewicza, do której należy jeden z uczniów.

Na stronie FB Paczka dla Bohatera pojawił się przepiękny post z podziękowaniami dla Szkoły w Nowej Wsi Szlacheckiej: https://www.facebook.com/paczkadlabohatera/posts/3580742181948177  

9  Ponadto szkoła wspiera także w okresie Świąt Bożego Narodzenia Krakowskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt włączając się w akcję “Gwiazdka dla zwierzaka”. W tym roku uczniowie i rodzice zebrali karmę, koce i ręczniki, które jeszcze przed świętami trafią do schroniska. 


Do akcji "Paczka dla Bohatera" przyłączył się także Zespół Szkolno-Przedszkolny z Oddziałami Integracyjnymi w Przegini Duchownej. Obecnie pomagają również starszym, samotnym pacjentom z COVID-19, którzy przebywają w Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką w Krakowie przy ul. Wrocławskiej.

24   23

Publiczna Szkoła Podstawowa w Czułówku w tym roku szkolnym wzięła udział w akcji "Paczka na gwiazdkę". Przedszkolaki spełniły marzenie małej Lenki. Dziewczynka marzyła o interaktywnym globusie. Za zebrane pieniądze zakupiono globus oraz wiele innych niespodzianek dla Lenki. Przedszkolaki namalowały piękne rysunki i wraz z Paniami napisały wzruszający list. 
„Mamy ogromną nadzieję, że paczka sprawi Lence tyle radości ile nam dało jej przygotowanie.” – przekazała namDyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Czułówku. 

 17

16

Szkoła Podstawowa w Rybnej wzięła udział w działaniach charytatywnych: „Góra Grosza” zbierając nakrętki na rzecz dzieci niepełnosprawnych. Projekt „Kozy dla rodzin w Kenii” - Razem na Święta, pierniczki dla Domu Dziecka, a ponadto uczniowie wykonali kartki dla lokalnych Bohaterów i brali udział również w akcji Dzień Praw Dziecka z Unicef - Adopcja Miłości.

 19

21

Do akcjiMinisterstwa Edukacji i Nauki  "Razem na Święta" gdzie dzieci tworzyły kartki z życzeniami i stroiki przyłączył się Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kłokoczynie. Szkoła brała udział także w akcji Fundacji dzieciom "Zdążyć z Pomocą", w której zakupione figurki świąteczne dzieci własnoręcznie malowały. „Każdego roku dzieci uczęszczające do naszej Szkoły biorą udział w podobnych akcjach” – informuje Stowarzyszenie prowadzące Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kłokoczynie 

Przedszkolaki z Czernichowa mają zręczne rączki i gorące serduszka!

Każdego roku, w okresie Świąt Bożego Narodzenia Przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola w Czernichowie angażują się w różne akcje charytatywne. W roku bieżącym, włączyli się w ogólnopolską akcję organizowaną przez Ministerstwo Edukacji i Nauki „Razem na Święta” - samodzielnie przygotowując piękne świąteczne karteczki. Kartki wraz życzeniami trafią do przyjaciół przedszkola , tj. do Mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Krakowie zlokalizowanego przy ulicy Łanowej 39 oraz do Podopiecznych Fundacji im. Brata Alberta w Radwanowicach – filia Czernichów.

„Mamy nadzieję ,że Obdarowani poczują naszą bliskość i życzliwość w czasie tegorocznych - nieco innych niż zawsze - Świąt Bożego Narodzenia!” – powiedziała Dyrektor Samorządowego Przedszkola w Czernichowie.

3

6

Szkoła Podstawowa w Rusocicach, każdego roku chętnie bierze udział w rozmaitych akacjach charytatywnych, dlatego bez wahania odpowiedzieli na zaproszenie do wsparcia akcji „Paczka dla Bohatera”. Uczniowie, pomimo trudnej sytuacji, nie zawiedli  i udało się przekazać organizatorom kilka kartek z życzeniami na Święta Bożego Narodzenia. „Mamy nadzieję, że dzięki temu uda się sprawić radość  ludziom, którzy walczyli o naszą wolność. Jesteśmy przekonani, że warto pomagać i choć nasz udział był niewielki to cieszymy się, że mogliśmy dołączyć do tego projektu.” – przekazała Szkoła Podstawowa w Rusocicach.

Razem na święta - Samorządowe Przedszkole w Wołowicach brało udział w akcjach: ALMA SPEI - Hospicjum domowe dla dzieci. W tym roku na terenie przedszkola został nakręcony spot reklamowy z udziałem rodziców i dzieci, którego zadaniem było ukazanie problemów z jakimi borykają się rodziny dzieci przebywających w domowych hospicjach dla dzieci. Przedszkole aktywnie angażuje się w pomoc dla Hospicjum Alma Spei poprzez cykliczne zbiórki i kontakt z opiekunami dzieci. Przedszkole angażuję się także w akcję Fundacji Psie Pole - działanie na rzecz zwierząt w potrzebie. Placówka prowadziła wielką zbiórkę dobrej jakości karmy dla zwierząt, okryć, środków czystości i legowisk. 

14

15 

12

11 

Przedszkolaki wraz ze swoimi rodzinami, a także z uczniami, nauczycielami i pracownikami Szkoły Podstawowej w Kamieniu wzięły udział w Mikołajkowej zbiórce prezentów dla pacjentów Małopolskiego Hospicjum dla dzieci i ich rodzeństwa. Do akcji włączyli się także właściciele i klienci sklepów spożywczych z Kamienia i apteki w Czernichowie. 

Szkoła Podstawowa w Czernichowie także brała udział w akcji MEN „Razem na święta”:

uczniowie wraz z nauczycielami wykonali kartki z życzeniami świątecznymi i przekazali je babciom, dziadkom oraz sąsiadom. Przygotowali ozdoby świąteczne dla osób starszych, samotnych mieszkających w bliskiej okolicy. Zorganizowali zbiórkę darów dla schronisk dla zwierząt w tym akcja „Burek sam nie poprosi”- wielka zbiórka karmy dla schroniska „Psie Pole” w Racławicach (od 10 lat szkoła bierze udział w akcjach zbierania karmy dla bezdomnych zwierząt).

Akcja „Zbiórka dla dzieci domu dziecka” - w październiku br. uczniowie szkoły wraz z rodzicami i nauczycielami aktywnie przyłączyli się do akcji charytatywnej. Zbierali nowe artykuły szkolne dla potrzebujących dzieci z Domu Dziecka w Chrzanowie, za które otrzymali piękne podziękowania.

Uczniowie i nauczyciele włączyli się także do akcji „Adopcja na odległość” – pomoc w edukacji dla dwojga dzieci z Afryki.

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Wołowicach brała udział w kweście Akcji Pola Nadziei 2020 w postaci WIRTUALNEJ PUSZKI  na rzecz Hospicjum im. Św. Łazarza w Krakowie. W ramach akcji  MEN  „Razem na święta” uczniowie szkoły na zajęciach z plastyki wykonali kartki z życzeniami oraz stroiki świąteczne, które przekazywali sąsiadom, osobom starszym oraz samotnym.

Wszystkim bardzo dziękujemy za okazanie Wielkiego serca. Wierzymy, że z tych działań dzieci i młodzież wynosi cenną życiową lekcję i uczy się, jak pomagać potrzebującym.

Wszystko to, co niesiemy bliźnim, nie oczekując nic w zamian, buduje każdego człowieka. Pamiętajmy o tym i nieśmy pomoc innym bezinteresownie - Warto Pomagać.

#gminaczernichów

Template Design free joomla templates

Äèçàéí ðàçðàáîòàí øàáëîíû Joomla

Nowa strona 2
Zamknij

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...