BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ E-PUAP ceidg
Strona Główna UG telefon Kontakt Lokalizacja Facebook
Dzisiaj jest: 26 Lutego 2021    |    Imieniny obchodzą: Bogumił, Aleksandra, Mirosława

Artykuły

Wielka Parada Smoków w Krakowie

Gmina Czernichów to naprawdę smocza kraina.W niedzielę 31 maja 2015 r. na Wielkiej Paradzie Smoków w Krakowie nasze smoki prezentowały się pięknie i w swoich kategoriach sięgnęły po nagrody .

Smok „Florek” przygotowany przez dziecięcą i młodzieżową drużynę strażacką OSP Czernichów zdobył III miejsce, a smok „Galaktus" z Samorządowego Przedszkola w Wołowicach II nagrodę w kategorii przedszkolnej.

Smok „Galaktus” to już czwarty smok , który „urodził się” w Przedszkolu

w Wołowicach. Jest to więc już mała przedszkolna tradycja. Pierwszy raz braliśmy udział w III Paradzie Smoków w 2003 roku zdobywając za pierwszym razem nagrodę Grand Prix za balonowego , latającego smoka. Później był uroczy „Smokołatek”, no i dostojna smoczyca „Marycha” z którą w 2013 roku zdobyliśmy I miejsce.

Czujemy się smoczymi mistrzami. Powstanie smoka to oczywiście pomysł rodzący się w naszych głowach , a później mozolnie „modelowany”

i przetwarzany na materię. W tym roku zdecydowaliśmy , że nasz smok będzie powabny i „latający”. Głowę wykonaliśmy z gazetowych kulek, która była później odpowiednio sklejona. Do budowy tułowia wykorzystaliśmy koła hula-hop i kolorowe szyfonowe wstążki. Powstanie smoka to ogrom pracy

i aby powstał konieczna była mobilizacja całej przedszkolnej społeczności. Dzieci zgniatały papierowe kulki , pani Lucyna Jałocha i pani Zosia Hajto lepiły głowę smoka, pani Weronika Kliś transportowała materiały, rodzice zszywali kolorowe taśmy , montowali , kleili smoczy brzuch i skrzydła.

Z sukcesu cieszymy się ogromnie, ale i sam w Paradzie jest nagrodą

i wielkim przeżyciem dla wszystkich biorących udział.

Dziękujemy za pomoc: rodzicom , babciom, dziadkom, rodzeństwu naszych przedszkolaków, w tym szczególnie Zosi Brzezińskiej, Ali Miśkiewicz, Mai Perlińskiej , wszystkim sponsorom, panu wójtowi Szymonowi Łytkowi, księdzu Józefowi Sowie , panu Dariuszowi Klisiowi za „smoczą taksówkę”, strażakom z OSP Wołowice, naszej Pani intendentce Józefie Różak za model układu słonecznego i wszystkim , którzy trzymali za nas kciuki!

Niech żyją smoki!

Template Design free joomla templates

Äèçàéí ðàçðàáîòàí øàáëîíû Joomla

Nowa strona 2
Zamknij

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...