BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ E-PUAP ceidg
Strona Główna UG telefon Kontakt Lokalizacja Facebook

Banner

Dzisiaj jest: 1 Grudnia 2021    |    Imieniny obchodzą: Natalia, Blanka, Eligiusz

Elektroniczna Skrzynka Podawcza E-PUAP

O elektronicznej skrzynce podawczej

W celu skorzystania z usług Urzędu Gminy w Czernichowie drogą elektroniczną, konieczne jest użycie tzw. elektronicznej skrzynki podawczej (ESP) urzędu oraz własnego bezpiecznego podpisu elektronicznego.

Każdy urząd musi posiadać co najmniej jedną elektroniczną skrzynkę podawczą. Obowiązek jej posiadania przez urząd jest uregulowany w art. 16 ust. 1 Ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne.\

Definicje

elektroniczna skrzynka podawcza - dostępny publicznie środek komunikacji elektronicznej służący do przekazywania dokumentu elektronicznego do podmiotu publicznego przy wykorzystaniu powszechnie dostępnego systemu teleinformatycznego (art. 3 ust. 17 Ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne)

bezpieczny podpis elektroniczny - podpis elektroniczny, który:
a) jest przyporządkowany wyłącznie do osoby składającej ten podpis,
b) jest sporządzany za pomocą podlegających wyłącznej kontroli osoby składającej podpis elektroniczny bezpiecznych urządzeń służących do składania podpisu elektronicznego i danych służących do składania podpisu elektronicznego,
c) jest powiązany z danymi, do których został dołączony, w taki sposób, że jakakolwiek późniejsza zmiana tych danych jest rozpoznawalna, (art. 3 ust. 2 Ustawy z dnia 18 września 2001 r. o podpisie elektronicznym)

dokument elektroniczny - stanowiący odrębną całość znaczeniową zbiór danych uporządkowanych w określonej strukturze wewnętrznej i zapisany na informatycznym nośniku danych (art. 3 ust. 2 Ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne). Dokumentami takimi są także dokumenty wygenerowane przez formularze elektroniczne

formularz elektroniczny - graficzny interfejs użytkownika wystawiany przez odpowiednie oprogramowanie służący do przygotowania i wygenerowania dokumentu elektronicznego zgodnego z odpowiadającym mu wzorem dokumentu elektronicznego (§2 ust. 3 ROZPORZĄDZENIA PREZESA RADY MINISTRÓW z dnia 14 września 2011 r. w sprawie sporządzania pism w formie dokumentów elektronicznych, doręczania dokumentów elektronicznych oraz udostępniania formularzy, wzorów i kopii dokumentów elektronicznych)

Cechy elektronicznej skrzynki podawczej

Elektroniczna skrzynka podawcza jest skrzynką bardzo podobną do skrzynki email, jednakże posiada ona pewne cechy, których poczta email nie posiada, a które to cechy są wymagane przez polskie prawo:

  •     posiada ona możliwość automatycznego generowania potwierdzenia dostarczenia, w odpowiedzi na przesłany do niej dokument elektroniczny. Potwierdzenie takie określane w prawie jako urzędowe poświadczenie odbioru (art. 3 ust. 20 Ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne) jest gwarancją dla mieszkańca, iż dokument elektroniczny został dostarczony do urzędu. Potwierdzenie jest podpisane bezpiecznym podpisem elektronicznym urzędu, który można zweryfikować samodzielnie przez Internet. Jest ono generowane natychmiast przez elektroniczną skrzynkę podawczą po przesłaniu do niej dokumentu elektronicznego.
  •     umożliwia weryfikację tożsamości nadawcy dokumentu elektronicznego oraz umożliwia sprawdzanie autentyczności dokumentu elektronicznego. Każdy dokument elektroniczny przekazywany do urzędu poprzez elektroniczną skrzynkę podawczą musi zostać podpisany elektronicznie przy użyciu bezpiecznego podpisu elektronicznego. Rozwiązanie to gwarantuje, iż dokument jest prawdziwy i że osoba, która wysłała dokument elektroniczny rzeczywiście istnieje i jest możliwe sprawdzenie jej tożsamości (imię, nazwisko, PESEL).

W celu skorzystania z elektronicznej skrzynki podawczej urzędu niezbędne jest posiadanie konta w systemie informatycznym prowadzonym przez urząd, które umożliwia składanie dokumentów elektronicznych do skrzynki.

 

+ Adres skrytki odbiorczej E-PUAP: /t675w7kajb/skrytka

+ Kliknij w ten link aby przejść do elektronicznej skrzynki podawczej na platformie ePUAP


Wymagania dla dokumentów elektronicznych dostarczanych do Urzędu:

  1.     Muszą być podpisane ważnym, kwalifikowanym podpisem elektronicznym.
  2.     Akceptowalne formaty załączników to: DOC, DOCX, RTF, XLSX, CSV, TXT, GIF, TIF, BMP, JPG, PDF
  3.     Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednego formularza (dokumentu elektronicznego) nie może przekroczyć 3,5 MB.
  4.     Maksymalny rozmiar dokumentu elektronicznego nie może przekroczyć 6 MB.
  5.     Dokumenty zawierające oprogramowanie złośliwe mogą zostać odrzucane i nie rozpatrzone.

 

Godziny pracy urzędu

GODZINY PRACY URZĘDU:

Poniedziałek:                8.00 – 17.00
Wtorek – czwartek:      7.30 – 15.30
Piątek:                           7.30 – 14.30

W sprawach skarg i wniosków przyjmują:
Pełniący Funkcję Wójta Gminy Czernichów Zbigiew Biernat
w poniedziałki w godz. 14.00 – 17.00
pok. 202, II piętro

Przewodniczący Rady Gminy Czernichów Kędzierski Zbigniew Maciej 
w poniedziałki w godz. 15.00 – 17.00
pok. 107, I piętro

Sekretarz Gminy Ewa Lipowczan 
codziennie w godzinach pracy urzędu
pok. 204, II piętro


Kasa urzędu czynna:
poniedziałek 8.15 - 16.15
wtorek - czwartek 7.45 - 14.45
piątek 7.45 - 13.45

NUMER KONTA BANKOWEGO URZĘDU GMINY:

47 8591 0007 0060 0430 2987 0001

 

Numer konta bankowego

NUMER KONTA BANKOWEGO URZĘDU GMINY:
 Krakowski Bank Spółdzielczy Oddział Czernichów

47 8591 0007 0060 0430 2987 0001

Wszelkie wpłaty na rzecz gminy i jej jednostek organizacyjnych (UG, GZOS, GOPS, ZGK, placówki oświatowe prowadzone przez gminę) dokonywane w tym banku i jego filii w Rybnej będą przyjmowane bez pobierania prowizji bankowej.

 

Kontakt - biuro obsługi klienta

URZĄD GMINY CZERNICHÓW

ul. Gminna 1

32-070 CZERNICHÓW
województwo małopolskie - powiat krakowski


BIURO OBSŁUGI KLIENTA
tel.122702104
fax 122702324
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.">Skrytka odbiorcza E-PUAP: /t675w7kajb/skrytka

zobacz również: WYDZIAŁY URZĘDU GMINY CZERNICHÓW

Äèçàéí ðàçðàáîòàí øàáëîíû Joomla

Nowa strona 2
Zamknij

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...