BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ E-PUAP ceidg
Strona Główna UG telefon Kontakt Lokalizacja Facebook

Banner

Dzisiaj jest: 8 Sierpnia 2022    |    Imieniny obchodzą: Iza, Cyprian, Dominik

Dofinansowanie do kotłów GAZOWYCH - RPO WM poddziałanie 4.4.1

Dofinansowanie do wymiany kotłów na paliwo stałe na kotły gazowe

 

W budynkach mieszkalnych, które do ogrzewania budynku planują wykorzystać zarówno gaz ziemny sieciowy jak i płynny LPG.

Wszystkie działania realizowane są w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 - 2020 (poddziałanie 4.4.1 Obniżenie poziomu niskiej emisji – Zintegrowane Inwestycje Terytorialne - ZIT).

  • maksymalna kwota dofinansowania to 7 tys. zł do kotła - wysokość dofinansowania do nowego źródła ciepła jest każdorazowo ustalana na podstawie mocy urządzenia wyznaczonej podczas audytu;
  • warunkiem otrzymania dofinansowania jest przeprowadzenie audytu energetycznego w budynku w którym planowana jest wymiana źródła ciepła, która określi: czy istnieje potrzeba wykonania procesu modernizacji energetycznej budynku i jego potencjalny zakres (np. wymiana okien, ocieplenie ścian lub stropu);
  • oceny energetyczne zostaną przeprowadzone przez audytorów skierowanych przez wniosokodawców przez gminę - bezpłatnie;
  • mieszkaniec sam wybiera instalatora i rodzaj kotła;
  • do prac instalatorskich może przystąpić po podpisaniu umowy z gminą.

 

WNIOSEK

Uchwały Rady Gminy Czernichów:

1. Uchwała Nr XXXIX.349.2017 Rady Gminy Czernichów z dnia 28 sierpnia 2017 r. w sprawie przyjęcia Regulaminu określającego zasady udzielania osobom fizycznym dotacji celowej w programie pn. „Wymiana kotłów i pieców w indywidualnych gospodarstwach domowych w Gminie Czernichów” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020

2. Uchwała Nr XL.365.2017 Rady Gminy Czernichów z dnia 25 września 2017 r. w sprawie zmiany uchwały nr XXXIX.349.2017 Rady Gminy Czernichów z dnia 28 sierpnia 2017 r. w sprawie przyjęcia Regulaminu określającego zasady udzielania osobom fizycznym dotacji celowej w programie pn. „Wymiana kotłów i pieców w indywidualnych gospodarstwach domowych w Gminie Czernichów” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020

3. Uchwała Nr XLVIII.454.2018 Rady Gminy Czernichów z dnia 18 czerwca 2018 r. w sprawie zmiany uchwały nr XXXIX.349.2017 Rady Gminy Czernichów z dnia 28 sierpnia 2017 r. w sprawie przyjęcia Regulaminu określającego zasady udzielania osobom fizycznym dotacji celowej w programie pn. „Wymiana kotłów i pieców w indywidualnych gospodarstwach domowych w Gminie Czernichów” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020

4. Uchwała nr VIII.66.2019 Rady Gminy Czernichów z dnia 29 kwietnia 2019 r. w sprawie zmiany uchwały nr XXXIX.349.2017 Rady Gminy Czernichów z dnia 28 sierpnia 2017 r. w sprawie przyjęcia Regulaminu określającego zasady udzielania osobom fizycznym dotacji celowej w programie pn. „Wymiana kotłów i pieców w indywidualnych gospodarstwach domowych w Gminie Czernichów” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020

 

Template Design free joomla templates

Äèçàéí ðàçðàáîòàí øàáëîíû Joomla

Nowa strona 2
Zamknij

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...