BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ E-PUAP ceidg
Strona Główna UG telefon Kontakt Lokalizacja Facebook

Banner

Dzisiaj jest: 1 Grudnia 2021    |    Imieniny obchodzą: Natalia, Blanka, Eligiusz

Europejski Zielony Tydzień 2021 - Green Week 2021

 zerozanieczyszczen

Europejski Zielony Tydzień 2021 - Green Week 2021

W tym roku Europejski Zielony Tydzień będzie przebiegał pod hasłem:

„ZERO ZANIECZYSZCZEŃ – to zdrowsi ludzie i zdrowsza planeta”

Jest to wydarzenie organizowane przez Komisję Europejską, poświęcone ochronie środowiska, któremu tak jak w latach ubiegłych towarzyszyć będą działania ekodoradców gminy Czernichów (wydarzenia partnerskie w terminie od 3 maja do 6 czerwca br.). Naszym wspólnym celem jest dotarcie do jak największej liczby mieszkańców poprzez organizowanie spotkań, promowanie punktu obsługi programu Czystego Powietrze, który działa w urzędzie. Podczas spotkań chcemy odpowiadać na pytania mieszkańców dotyczące uchwały antysmogowej oraz wymiany kotłów:

  • 15 maja 2021 r. - zapraszamy na akcję sprzątania miejscowości Rybna i Rusocice, którą popieramy, współorganizujemy i będziemy w niej czynnie uczestniczyć: https://gmina.czernichow.pl/ekologia/pro-eko/3663-worek-czernichowski-edycja-rybna-zapraszamy
  • 17 maja 2021 r. – w przedszkolu samorządowym w Czernichowie wraz z Czernichowskim Alarmem Smogowym przeprowadzimy spotkanie z dziećmi na temat ograniczenia zanieczyszczeń emitowanych do powietrza, poprzez promowanie ekologicznego transportu rowerowego i sadzenie drzew;
  • w dniach od 24 do 28 maja 2021 r. w budynku urzędu w Czernichowie będzie funkcjonował punkt konsultacyjny gdzie każdy mieszkaniec naszej gminy będzie mógł skorzystać z porady ekodoradcy i uzyskać pomoc w wypełnianiu wniosków o dotacje do wymiany kotła lub innych działań termomodernizacyjnych.

Serdecznie zapraszamy do udziału w zaplanowanych wydarzeniach

 

eco team                                      malopolska ekolife

Template Design free joomla templates

Äèçàéí ðàçðàáîòàí øàáëîíû Joomla

Nowa strona 2
Zamknij

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...