BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ E-PUAP ceidg
Strona Główna UG telefon Kontakt Lokalizacja Facebook

Banner

Dzisiaj jest: 28 Czerwca 2022    |    Imieniny obchodzą: Florentyna, Leon, Ireneusz
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/m_grafiki.042022.04042022gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/m_grafiki.032022.15032022gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/m_grafiki.032022.08032022_04gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/m_grafiki.14012022gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/m_grafiki.012022.28012022gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/20220620-utrudnienia-malegk-is-95.jpglink
0 1 2 3 4 5 6 7 8
Progress bar
  1. Ogłoszenia
  2. Przetargi / Zapytania
  3. Koronawirus
  4. Przegląd Prasy

ukraina slajd2

Piknik ekologiczny zorganizowany z okazji obchodów Green Week - Zielonego Tygodnia Unii Europejskiej towarzyszący I Piastowskiemu Biegowi po Oddech w Wołowicach

19 maja 2019 r. odbył się w Wołowicach I Piastowski Bieg po Oddech, którego głównym celem było pozyskanie środków na zakup sprzętu rehabilitacyjnego oraz wsparcie zakupu leków dla chorych na mukowiscydozę. W biegu mógł wziąć udział każdy bez względu na wiek. Wydawało się, że pogoda przysporzy organizatorom problemów, ponieważ na chwilę przed startem była ulewa i grad. Na szczęście bieg odbył się bez przeszkód. Brali w nim udział zawodnicy nie tylko z naszej gminy, ale także z Krakowa, Wadowic czy Zakopanego. Zwyciężył Michał Świadek z Kamienia, ukończył bieg na 6 km z czasem 20:16 min. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem nie tylko ze strony zawodników (około 470 osób), ale również osób, które przyszły pokibicować i wziąć udział w atrakcjach towarzyszących, każdy znalazł tu coś dla siebie.

ZDJĘCIA

Imprezie biegowej, w godzinach 12.00 – 18.00 towarzyszył piknik ekologiczny zorganizowany z okazji obchodów Green Week - Zielonego Tygodnia Unii Europejskiej. w ramach projektu zintegrowanego LIFE pn.: „Wdrażanie programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze” LIFE IP MALOPOLSKA / LIFE14 IPE PL 021.

Podczas pikniku można było skorzystać z bezpłatnego badania spirometrycznego, sprawdzającego kondycję płuc, ich objętość, pojemność, a także mogącego wykryć choroby układu oddechowego, takie jak astma i POCHP (Przewlekła Obturacyjna Choroba Płuc). Podkreślić należy, iż samo badanie jest nieinwazyjne i trwa około 3-4 minut. Spirometria cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno wśród zawodników, jak i mieszkańców naszej gminy. Przebadało się 87 osób (przerwa w pomiarach spowodowana była fatalnymi warunkami atmosferycznymi).

Podczas imprezy do dyspozycji mieszkańców był pracownik urzędu gminy – ekodoradca, który udzielał porad z zakresu ochrony powietrza. Ekodoradca – Agnieszka Smaga, przedstawiała mieszkańcom przepisy uchwały antysmogowej i co za tym idzie potrzebę wymiany starych kotłów na urządzenia spełniające wymogi ekoprojektu. Tłumaczyła, że nie wolno spalać odpadów, paliwa złej jakości, drewna i biomasy o wilgotności powyżej 20%. Prezentowała urządzenie do pomiaru wilgotności drewna, które będzie wykorzystywane podczas kontroli palenisk i paliwa w nich stosowanego. Edukowała również mieszańców jak prawidłowo sortować odpady i podkreślała całkowity zakaz ich spalania w domowych kotłach i paleniskach.

spirobus logo 2019

Template Design free joomla templates

Äèçàéí ðàçðàáîòàí øàáëîíû Joomla

Nowa strona 2
Zamknij

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...