bip epuap   archiwum   poczta  dom  facebook  start strona 

 

1_0
2_0
3_0
4_0
6_0
7_0

Dzisiaj jest: 22 Marca 2019    |    Imieniny obchodzą: Bogusław, Katarzyna, Oktawian
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/baneryreklamowe.logo_life_listgk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/baneryreklamowe.ulotka_OBWARZANEKgk-is-95.jpglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/baneryreklamowe.odpady_nietypowe_banergk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/baneryreklamowe.022019_01gk-is-95.jpglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/baneryreklamowe.02102017gk-is-95.pnglink
0 1 2 3 4
Progress bar
  1. Ogłoszenia
  2. Przetargi
  3. Przegląd prasy
  4. Praca/Nauka
  5. Inne

Pierwszy Dzień Wiosny w Szkole Podstawowej w Nowej Wsi Szlacheckiej

21 marca uczniowie ubrani kolorowo i kwieciście z radością witali wiosnę. Uczniowie klasy III przygotowali wiosenne przedstawienie pt. „Wiosna, wiosna, wiosna ach to ty…” Tego dnia w szkole odbył się także przegląd talentów.

Każdy mógł zaprezentować swoje umiejętności. Rozpoczęły dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klasy I, którzy zaśpiewali wiosenne piosenki. Zaśpiewały dla nas również Gabriela Gądzik z klasy VII i Wiktoria Mądry z klasy IV, a na gitarze pięknie zagrała Amelia Płatek z klasy IV. Swoje talenty taneczne zaprezentowały Zuzanna Wąsik i Julia Wróblewska z klasy IV oraz zespół hip-hopowy złożony z tancerzy z klas III-VII. Odbył się także pokaz karate, który wykonał Maciej Mastek z klasy III. Bartosz Chmiel z klasy V wystąpił z łamigłówką matematyczną, a Hubert Pełka z klasy VII zaprezentował swój stand-up. Swoją twórczość plastyczną zaprezentowały nam Lilianna Mieszaniec z klasy I i Gabriela Rosek z klasy VI. Nie zabrakło też parodii utworu Zenona Martyniuka „Przez te oczy zielone” w świetnym wykonaniu uczniów z klasy VI oraz pokazu magicznych sztuczek, które przygotował dla nas Paweł Jastrzębski z klasy IV.

Kolejną atrakcją tego dnia był wiosenny turniej wiedzy. Uczniowie z klas II-VII uruchomili tablety oraz smartfony i na platformie internetowej rozwiązywali test wiedzy z zakresu edukacji polonistycznej, przyrodniczej, matematycznej, plastycznej i muzycznej. Emocje były ogromne. Najlepszymi okazali się Magdalena Traczyk z klasy III i Zuzanna Wąsik z klasy IV, Dawid Hynek i Piotr Skuciński z klasy VI oraz Mateusz Mlostek z klasy IV.

Nasze młodsze dzieci z klasy I i oddziału przedszkolnego przygotowały piękne Marzanny, z którymi wybrały się na spacer w poszukiwaniu wiosny. Marzanny zostały ocenione przez uczniów i nauczycieli. W konkursie na Marzannę zwyciężyła Gabrysia Kozioł, II miejsce zajęła Ola Żak, a III miejsce przypadło Emilce Fryc oraz Małgosi i Grzesiowi Kuć, a wyróżnienia otrzymali: Lilianka Mieszaniec, Natalka i Ola Trojan, Lenka Mirocha oraz Mikołaj Płatek.

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom!

Na koniec tego wiosennego dnia swoją pasją podzielił się z uczniami Artur Żera. Z zawodu strażak, pracujący na co dzień w Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie, a z zainteresowania grotołaz. Pan Artur bardzo ciekawie opowiadał o swoich przygodach, jak również przedstawił uczniom mnóstwo zdjęć ze zdobytych jaskiń w Polsce, Słowacji, Chorwacji, Rumunii, a nawet na Kaukazie. Pokazał dzieciom także sprzęt, który wykorzystuje podczas swoich wypraw. Bardzo dziękujemy za przybycie do naszej szkoły oraz podzielenie się swoją pasją i życzymy wielu emocjonujących przygód w kolejnych państwach Świata.

Anna Rams, nauczyciel SP im. Św. Stanisława Kostki w Nowej Wsi Szlacheckiej

Template Design free joomla templates

Äèçàéí ðàçðàáîòàí øàáëîíû Joomla

Nowa strona 2
Zamknij

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...
<