bip epuap   archiwum   poczta  dom  facebook  start strona 

 

1_0
2_0
3_0
4_0
6_0
7_0

Dzisiaj jest: 18 Października 2018    |    Imieniny obchodzą: Juliana, Łukasza, Bogumiła
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/092018gk-is-95.jpglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/baneryreklamowe.02102017gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/baneryreklamowe.odpady_nietypowe_jesień_2018gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/baneryreklamowe.171012018_1gk-is-95.jpglink
0 1 2 3
Progress bar
  1. Ogłoszenia
  2. Przetargi
  3. Przegląd prasy
  4. Praca/Nauka
  5. Inne

Ćwiczenie taktyczno-bojowe pod kryptonimem "ZAGRODA 2018"

Pod koniec kwietnia z budynku gospodarczego w Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie ewakuowano 25 zwierząt.

+ FOTOGALERIA

Odbyło się to w ramach ćwiczenia taktyczno-bojowego pod kryptonimem "ZAGRODA 2018". Organizatorem głównym zdarzenia był Wydział Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatu Krakowskiego, a scenariusz ćwiczeń pod kątem prowadzenia działań ewakuacyjnych i ratowniczo-gaśniczych w czasie zagrożenia dla zwierząt gospodarskich znajdujących się w stajniach przygotowała Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie. W czasie ćwiczeń zainscenizowano zdarzenie pozorowane - pożar sterty słomy obok stajni z krowami i naruszenie konstrukcji tego budynku. Pierwsze działania podjęli strażacy - ochotnicy z Czernichowa, Czułówka, Nowej Wsi Szlacheckiej, Przegini Duchownej i Rybnej, którzy pomagali personelowi szkoły w ewakuacji krów na pastwisko, jednocześnie budując linie gaśnicze do płonącej słomy.

Po przybyciu jednostek Państwowej Straży Pożarnej z Krakowa całością akcji kierował z-ca dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej 3, młodszy brygadier Jacek Linaca. Dojazd do pożaru zabezpieczały dwa radiowozy Policji. Po ugaszeniu ognia Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza z Krakowa zabezpieczyła strop budynku, wykonując stabilizację przez stemplowanie.

Nasi strażacy pierwszy raz mieli do czynienia z działaniami tego typu. Było to dla nich nowe doświadczenie w dziedzinie współpracy służb ratowniczych i ewakuacji zwierząt gospodarskich.

Krzysztof Sury

Template Design free joomla templates

Äèçàéí ðàçðàáîòàí øàáëîíû Joomla

Nowa strona 2
Zamknij

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...
<