bip epuap   archiwum   poczta  dom  facebook  start strona 

 

1_0
2_0
3_0
4_0
6_0
7_0

Dzisiaj jest: 18 Lipca 2019    |    Imieniny obchodzą: Kamil, Robert, Szymon
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/baneryreklamowe.062019_druk-01gk-is-95.jpglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/baneryreklamowe.logo_life_listgk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/baneryreklamowe.02102017gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/baneryreklamowe.ulotka_OBWARZANEKgk-is-95.jpglink
0 1 2 3
Progress bar
  1. Ogłoszenia
  2. Przetargi
  3. Przegląd prasy
  4. Praca/Nauka
  5. Inne

Rondo na „Rogatce”

Z pewnością przebudowa skrzyżowania drogi wojewódzkiej z drogą powiatową w Przegini Duchownej jest z wielu powodów kluczowym wyzwaniem drogowym na terenie gminy. Nie tylko ze względu na ogromne natężenie ruchu i związane z tym utrudnienia w korzystaniu z tego odcinka dróg, ale także, albo przede wszystkim, ze względów bezpieczeństwa.

Ponieważ – jak wynika z kategorii dróg – administratorem tego skrzyżowania jest samorząd województwa, gdyż droga wojewódzka przecina się tam z drogą powiatową (a więc taką, której zarządcą jest samorząd powiatowy), można by powiedzieć że gminie nic do tej sprawy. Jednakże, jak w wielu podobnych przypadkach, podjęliśmy inicjatywę i w 2016 roku we współpracy finansowej trzech samorządów przygotowana została dokumentacja przebudowy. Wojewoda zaś wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej. Gmina ze swej strony zadeklarowała także udział finansowy w przedsięwzięciu na warunkach określonych przez samorząd wojewódzki i w budżecie na ten rok uchwalonym już w grudniu 2017 zagwarantowała kwotę ponad 400 tys. zł na ten cel. Wiem, że także Powiat w swoim planie finansowym zagwarantował „udział” w tej inwestycji. Czekamy tylko na to, aż swój udział zapewni gospodarz tematu – inwestor, czyli samorząd województwa. Z przeprowadzonych rozmów z członkami Zarządu Województwa wynika jednoznaczna deklaracja, że na najbliższym posiedzeniu sejmiku w sierpniu tego roku zostanie złożony projekt uchwały zapewniającej uruchomienie przebudowy.
Piszę o tym fakcie, ponieważ, ze względu na wielość tragicznych w skutkach zdarzeń w ostatnich tygodniach, temat ten stał się jeszcze bardziej „gorący”. Wiem też, że powstają inicjatywy zbierania podpisów pod postulatami w tej sprawie. Ważne jest, byśmy w kluczowych sprawach wzajemnie się wspierali. Istotne jest także, żeby złożone deklaracje włodarzy województwa ziściły się i w najbliższych miesiącach to bardzo niebezpieczne i uciążliwe skrzyżowanie zostało przebudowane.

Szymon Łytek

Template Design free joomla templates

Äèçàéí ðàçðàáîòàí øàáëîíû Joomla

Nowa strona 2
Zamknij

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...
<