bip epuap   archiwum   poczta  dom  facebook  start strona 

 

1_0
2_0
3_0
4_0
6_0
7_0

Dzisiaj jest: 18 Lipca 2019    |    Imieniny obchodzą: Kamil, Robert, Szymon
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/baneryreklamowe.062019_druk-01gk-is-95.jpglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/baneryreklamowe.logo_life_listgk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/baneryreklamowe.02102017gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/baneryreklamowe.ulotka_OBWARZANEKgk-is-95.jpglink
0 1 2 3
Progress bar
  1. Ogłoszenia
  2. Przetargi
  3. Przegląd prasy
  4. Praca/Nauka
  5. Inne

Gminne ćwiczenia OSP 2018

28 lipca odbyły się gminne ćwiczenia taktyczno-bojowe Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Czernichów. Brało w nich udział 11 jednostek OSP, dwa zastępy z JRG3 Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie oraz Posterunek Policji w Czernichowie – w sumie 112 osób.

Ćwiczenia przygotowali: dowódca Jednostki Ratowniczo Gaśniczej nr 3 PSP w Krakowie st. kpt. Paweł Nowak, komendant gminny OSP RP gminy Czernichów Władysław Siudek oraz Urząd Gminy Czernichów.

Celem głównym ćwiczeń było wypracowanie współpracy podmiotów ratowniczych oraz sprawdzenie możliwości wykorzystania sprzętu znajdującego się na samochodach ratowniczych. Scenariusz ćwiczeń był następujący:

w wyniku wypadku drogowego – zderzenie samochodu osobowego z busem – bus z pasażerami wpadł do wody. Po przyjeździe pierwszych jednostek OSP z Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego ratownicy wezwali Zespoły Ratownictwa Medycznego i śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Podczas podchodzenia do lądowania nastąpiła awaria silnika śmigłowca, a w konsekwencji jego upadek w niedalekim sąsiedztwie wypadku drogowego.

Działania ratownicze przy upozorowanym wypadku drogowym prowadziły: OSP Czernichów, Czułówek, Kłokoczyn, Dąbrowa Szlachecka, Przeginia Narodowa i Zagacie, a przy upozorowanej katastrofie śmigłowca: OSP Wołowice, Rybna, Nowa Wieś Szlachecka, Rusocice, Kamień. Zadaniem ratowników OSP było: ewakuowanie poszkodowanych z wypadku w bezpieczne miejsce i udzielenie im pierwszej pomocy przedmedycznej do czasu przyjazdu karetek pogotowia ratunkowego, przeszukanie trudnego terenu nad wodą w celu sprawdzenia, czy nie ma innych osób poszkodowanych, wydobycie osób uwięzionych z wraków pojazdów i z wraku śmigłowca, transport poszkodowanych do Zespołów Ratownictwa Medycznego, ugaszenie wraku śmigłowca.

Teren wypadku i katastrofy zabezpieczali policjanci dzielnicowi z terenu Gminy Czernichów i kierownik Posterunku Policji w Czernichowie. W ćwiczeniach brały też udział w charakterze pozorantów Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z Czernichowa i Czułówka.

Dzięki tym ćwiczeniom ratownicy OSP zdobyli nowe doświadczenia, a mieszkańcy naszej gminy mogą poczuć się bardziej bezpieczni. Dowódca JRG3 w Krakowie, podsumowując całość działań, stwierdził, że nasi ratownicy-ochotnicy są bardzo dobrze wyszkoleni, a OSP gminy Czernichów są wyposażone w bardzo dobry sprzęt, który służy ratowaniu ludzkiego życia.

Organizatorzy ćwiczeń wraz z Wójtem Gminy Czernichów Szymonem Łytkiem składają serdeczne podziękowania wszystkim strażakom ratownikom z 11 jednostek OSP gm. Czernichów, strażakom Państwowej Straży Pożarnej z JRG3 w Krakowie, Młodzieżowym Drużynom Pożarniczym z Czernichowa i Czułówka – za udział za udział w ćwiczeniach oraz Panu Czesławowi Wronie za dostarczenie wraków pojazdów do ćwiczeń.

FOTOGALERIA

Krzysztof Sury

Template Design free joomla templates

Äèçàéí ðàçðàáîòàí øàáëîíû Joomla

Nowa strona 2
Zamknij

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...
<