bip epuap   archiwum   poczta  dom  facebook  start strona 

 

1_0
2_0
3_0
4_0
6_0
7_0

Dzisiaj jest: 18 Lipca 2019    |    Imieniny obchodzą: Kamil, Robert, Szymon
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/baneryreklamowe.062019_druk-01gk-is-95.jpglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/baneryreklamowe.logo_life_listgk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/baneryreklamowe.02102017gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/baneryreklamowe.ulotka_OBWARZANEKgk-is-95.jpglink
0 1 2 3
Progress bar
  1. Ogłoszenia
  2. Przetargi
  3. Przegląd prasy
  4. Praca/Nauka
  5. Inne

Gminne Dożynki 2018

W niedzielę, 12 sierpnia, w Wołowicach odbyły się Dożynki Gminne 2018.

Wczesnym popołudniem na parkingu boiska sportowego LKS Piast Farmina zebrały się Koła Gospodyń Wiejskich i stowarzyszenia, poczty sztandarowe OSP z Wołowic, Dąbrowy Szlacheckiej, Czułówka, Czernichowa, Przegini Narodowej, Przegini Duchownej i Kłokoczyna oraz mieszkańcy, by wspólnie udać się do kościoła pw. Matki Boskiej Różańcowej w Wołowicach. Tam odprawiona została msza święta, podczas której mieszkańcy dziękowali za tegoroczne plony. Msza koncelebrowana była przez proboszcza parafii w Czernichowie ks. Jana Czepiela oraz proboszcza parafii w Dąbrowie Szlacheckiej, ks. Mieczysława Gawora.

Po mszy świętej uczestnicy dożynek w barwnym korowodzie z orkiestrą dętą Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbrowie Szlacheckiej na czele przemaszerowali na boisko sportowe, na którym odbyła się dalsza część uroczystości. Prowadzące Iwona Zabagło i Danuta Zabagło oraz wójt Szymon Łytek przywitali zgromadzonych mieszkańców i uroczyście otworzyli Dożynki Gminne, a starostowie Joanna Jarosz i Łukasz Boroń przekazali im bochen chleba. Swoją obecnością na dożynkach zaszczycił zgromadzonych Wicemarszałek Województwa Małopolskiego, pan Wojciech Kozak, który wyraził uznanie dla rolników za ich pracę.

FOTOGALERIA

Po oficjalnym przywitaniu gości nastąpiła prezentacja wieńców dożynkowych, której towarzyszyły tradycyjne przyśpiewki. Na początek na scenie pojawiło się Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Wołowice, które, oprócz wieńca dożynkowego, przekazało wójtowi koszyk z niespodzianką, którą okazała się być kaczka. Następnie na scenie wystąpiły: Koło Gospodyń Wiejskich w Rybnej, Koło Gospodyń Wiejskich w Kamieniu, Stowarzyszenie Przyjaciół Przegini Duchownej, Koło Gospodyń Wiejskich w Rusocicach, Koło Gospodyń Wiejskich w Zagaciu, Koło Gospodyń Wiejskich w Nowej Wsi Szlacheckiej oraz Stowarzyszenie Kobiet w Przegini Narodowej. Jak co roku wszystkie wieńce były wykonane w sposób pomysłowy, dlatego też postanowiono nagrodzić je jednakowo. Po wręczeniu przez wójta bonów pieniężnych o wartości 600 zł dla każdego prezentującego się KGW i stowarzyszenia, na scenie wystąpiły „Wiercistópki” oraz zespół pieśni i tańca „Z przytupem”, które działają w ramach Ogniska Artystycznego „Szlif”. Dzieci w kilku grupach wiekowych zaprezentowały zebranej publiczności swoje umiejętności zarówno taneczne, jak i wokalne. Chwilę przed godz. 20.00 na scenie pojawił się zespół Kafel’s, przy muzyce którego zgromadzeni mieszkańcy gminy bawili się do nocy.

Na Dożynki Gminne przybyli lokalni wystawcy, którzy oferowali uczestnikom swe produkty. Można było nabyć m.in. ręcznie tworzoną ceramikę od Magdy Gary, biżuterię od Kabosha, a także wianki od Moje Wianki Hand Made. Podczas dożynek można było również wesprzeć niepełnosprawnego Kamila z Wołowic, kupując wełniane i papierowe produkty na stoisku jego mamy. Organizatorami tegorocznych Dożynek Gminnych byli: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Wołowice, sołtys Wołowic Iwona Zabagło oraz Wójt Gminy Czernichów Szymon Łytek.

jb

 

Template Design free joomla templates

Äèçàéí ðàçðàáîòàí øàáëîíû Joomla

Nowa strona 2
Zamknij

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...
<