BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ EPUAP ceidg
dom Facebook Kontakt

 

1_0
2_0
3_0
4_0
6_0
7_0

Dzisiaj jest: 2 Lipca 2020    |    Imieniny obchodzą: Jagoda, Urban, Otton
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.UPSZLWGCgk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/szymon_ripgk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/baneryreklamowe.PSR2020_grafika_01gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/info_25052020_1gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/baneryreklamowe.koronowirus_03gk-is-95.pnglink
0 1 2 3 4
Progress bar

Spotkanie drużyny Małych strażaków oraz młodzieżowej drużyny dziewczęcej OSP Czernichów.

W dniu 13 czerwca br. o godzinie 17:00 w remizie OSP w Czernichowie, miało miejsce pierwsze spotkanie drużyny MAŁYCH STRAŻAKÓW oraz MŁODZIEŻOWEJ DRUŻYNY DZIEWCZĘCEJ OSP CZERNICHÓW.

 Zajęcia zostały profesjonalnie i sprawnie poprowadzone przez kadrę uśmiechniętych instruktorów, czyli przez tandem Komendanta Grzegorza Kowalskiego i Pana Krzysztofa Urbańczyka. W telegraficznym skrócie informujemy, że podczas godzinnego spotkania przeprowadzono test z wiedzy o straży pożarnej. Zgromadzeni ochotnicy odpowiadali na pytania na temat strażackiego ekwipunku i gaszenia pożaru. Dzieci mogły pochwalić się znajomością telefonów alarmowych, zachowania w sytuacjach zagrożenia czy wiedzą kto jest patronem straży pożarnej. Po wypełnieniu krzyżówki, odczytaniu hasła i rozdaniu słodkich nagród nastąpiła najbardziej wyczekiwana chwila, tj. przejażdżka wozem strażackim oraz demonstracja gaszenia sztucznie wywołanego ogniska. Równie wielkim powodzeniem cieszył się wśród małych strażaków pokaz sprzętu strażackiego i możliwość ugaszenia pożaru własnoręcznie. Przy wszystkich czynnościach asystowali instruktorzy wraz z rodzicami.

Formalności i procedury zostały spełnione, mali strażacy w drodze głosowania zyskali nową, urzędową nazwę OGNIKI.

O godzinie 18:00 drużyna młodzieżowa OSP Czernichów doczekała się swojego szkolenia. Drużyna dziewcząt miała okazję zapoznać się z regulaminem obowiązującym podczas zawodów strażackich oraz wzięła udział w podstawowym szkoleniu z zakresu pożarnictwa. Uczestniczki mają ambitny zamiar wystartować w gminnych zawodach OSP. Teoretyczne szkolenia szybko zamienią na plenerowe ćwiczenia i jak same obiecują, przygotują się jak najlepiej do tego wydarzenia. W grupie młodzieżowej kadra instruktorów zyskała mocne wsparcie Pani Elżbiety Machaczki, Pani Agnieszki Urbańczyk i Pana Tomasza Gawora.

Rodzicom dziękujemy za zaangażowanie i tak liczną reprezentację na spotkaniu w remizie OSP w Czernichowie. Liczymy, że frekwencja będzie dalej wysoka, a zapału i pomysłów starczy, aby organizować kolejne strażackie i nie tylko strażackie wydarzenia

 

M. Urbańczyk-Boroń
M. Wójcik-Sęk

Template Design free joomla templates

Äèçàéí ðàçðàáîòàí øàáëîíû Joomla

Nowa strona 2
Zamknij

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...