Dzisiaj jest: 5 Lipca 2020    |    Imieniny obchodzą: Karolina, Antoni, Filomena
0 1 2 3 4 5
Progress bar

I Bieg wokół Kamienia

W minioną niedzielę, 14 września 2014r., w Kamieniu odbył się I BIEG WOKÓŁ KAMIENIA organizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Kamienia. Bieg był częścią obchodów 70 rocznicy bombardowania wsi.

Patronat nad imprezą sportową objął Wójt Gminy Czernichów oraz Dyrektor Muzeum Lotnictwa w Krakowie. Na starcie stanęło 64 biegaczy, którzy pokonali dystans 8km 300m. W kategorii mężczyzn miejsce I zdobył Michał Radwan, (czas 30:07.0), miejsce II – Opiał Grzegorz (czas 30:08.6), zaś miejsce III wywalczył mieszkaniec Kamienia – Michał Świadek (czas 30:20.1). Wśród kobiet najlepszy wynik osiągnęła Karolina Półrola (czas 32:21.4), miejsce II zajęła Zielinkiewicz Anna (czas 37:31.9), a miejsce III przypadło Małgorzacie Kasprzyk (czas 42:37.2). Serdecznie gratulujemy nie tylko zwycięzcom, ale także wszystkim biorącym udział w zawodach. Mamy nadzieję, że organizowany w Kamieniu bieg stanie się tradycją Gminy Czernichów, zaś udział zawodników z różnych miejscowości będzie okazją do promocji okolicy.