BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ EPUAP ceidg
dom Facebook Kontakt

 

1_0
2_0
3_0
4_0
6_0
7_0

Dzisiaj jest: 7 Lipca 2020    |    Imieniny obchodzą: Cyryl, Metody, Estera
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.inne.slajdyekomobilność-strategia-rozwojugk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.inne.slajdy-dofinansowaniegk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.inne.rowerowy-czernichowgk-is-95.jpglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/baneryreklamowe.PSR2020_grafika_01gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/info_25052020_1gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/baneryreklamowe.koronowirus_03gk-is-95.pnglink
https://gmina.czernichow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.UPSZLWGCgk-is-95.pnglink
0 1 2 3 4 5 6
Progress bar

XV Powiatowy Turniej Wiedzy o Europie w ZSTE w Skawinie - 25 marca 2015

       Od 11 lat jesteśmy pełnoprawnym członkiem Unii Europejskiej.  W drugim półroczu 2011 przewodniczyliśmy Radzie Unii Europejskiej. Potrzebujemy młodych ludzi przygotowanych do pełnienia funkcji, jakie przypadają Polsce w Europie.

XV Powiatowy Turniej Wiedzy o Europie, który odbył się 25 marca 2015 był wspaniałą lekcją o Europie i Europejczykach oraz doskonałym sprawdzianem wiedzy dla uczestników, którzy czują się Europejczykami i pragną współtworzyć nową polską rzeczywistość w europejskiej rodzinie narodów.

           Patronat honorowy nad XV Powiatowym Turniejem Wiedzy o Europie obieli i ufundowali nagrody; Pani Róża Thun Poseł do Parlamentu Europejskiego, Pan Piotr Ćwik Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Pan Jacek Krupa Członek Zarządu Województwa Małopolskiego, Pan Józef Krzyworzeka Starosta Krakowski, Pan prof. Tadeusz Słomka Rektor Akademii Górniczo Hutniczej        w Krakowie, Pan prof. Michał Śliwa Rektor Uniwersytetu Pedagogicznego            w Krakowie, Pan prof. Włodzimierz Roszczynialski Rektor Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Krakowie, Pan Paweł Kolasa Burmistrz Miasta            i Gminy Skawina, Pan Wacław Gregorczyk Burmistrz Gminy Krzeszowice, Pan Szymon Łytek Wójt Gminy Czernichów, Pan Martin Hančar Prezes Zarządu - Dyrektor Generalny Elektrowni Skawina S.A., Pan Marek Jaglarz Dyrektor ds.                                    

Rozwoju Elektrowni Skawina S.A., Pan Arkadiusz Wrzoszczyk Członek Zarządu Starostwa Powiatowego, Pani Lidia Pycińska Dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego.

       Po części indywidualnej, w której uczestnicy zmierzyli się z testem składającym się z 35 pytań na temat ogólnej wiedzy o Europie i Europejczykach nastąpiło uroczyste otwarcie XV Turnieju, od odegrania na trąbce - jak 15 lat temu podczas I Turnieju - hymnu Unii Europejskiej przez Pana Mariusza Grabysę wówczas ucznia Technikum w ZSTE. Jurorami tegorocznego Turnieju byli, zgodnie z tradycją uczestnicy dotychczasowych turniejów – absolwenci. Pani Urszula Suter i Pan Rafał Poniewski (uczestnicy I Turnieju), Panie Monika Dąbrowska, Karolina Hardek, Aleksandra Sikorska i Magdalena Romek. Podczas spotkania kilka piosenek zaśpiewał Pan Sławomir Grabiec, absolwent ZSTE.

       W Turnieju wystąpiły reprezentacje szkół ponadgimnazjalnych ze Skały,

Czernichowa,  Giebułtowa,  Krzeszowic i Skawiny.

Wyniki w części drużynowej:

I miejsce - Zespół Szkół Techniczno Ekonomicznych w Skawinie

II miejsce - Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego

               w Czernichowie

III miejsce - Liceum Ogólnokształcące w Skawinie

IV miejsce - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Giebułtowie

V miejsce - Zespół Katolickich Szkół w Skawinie

           i Zespół Szkół Techniczno Ekonomicznych (juniorzy) w Skawinie

VI miejsce - Liceum Ogólnokształcące w Krzeszowicach.

VII miejsce - Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale

               i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Krzeszowicach

Wyniki w części indywidualnej:

I miejsce Jakub Pałac ZSTE Skawina,

II m. Damian Nowaczyk ZSTE Skawina,

III m. Wojciech Tylek LO Skawina,

IV m. Anita Całka ZSP Giebułtów,

V m. Szymon Domagała ZSTE Skawina, Justyna Brańka LO Skawina,

VI m. Natalia Lelek ZKS Skawina, Barbara Baran ZSP Giebułtów,

        Konrad Cichoń ZSTE Skawina.

     W imieniu fundatorów nagrody:   laptop, tablety, słuchawki, książki i różne praktyczne gadżety, wręczył Pan Piotr Ćwik Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Główną nagrodę dla najlepszej drużyny Turnieju – wycieczkę do Brukseli w imieniu Pani Róży Thun Posłanki do Parlamentu Europejskiego wręczył Pan Piotr Stolecki.

      Podziękowania od Pana Józefa Krzyworzeki Starosty Krakowskiego otrzymali nauczyciele za przygotowanie uczniów do Turnieju: Pani Dorota Karwat LO Skawina, Pani Gabriel Szuster LO Krzeszowice, Pani Ałła Wójcik ZSiPO Skała, Pan Krzysztof Klohn ZSRCKU Czernichów, Pan Robert Grajny ZSP Giebułtów, Pan Konrad Rzepecki ZKS Skawina, Pan Łukasz Skalny ZSP Krzeszowice oraz organizatorzy za przygotowanie XV Powiatowego Turnieju Wiedzy o Europie: Pani Ewa Krawczyk , Pan Andrzej Spyrka i Pan Andrzej Ciaptacz pomysłodawca i organizator wszystkich 15 edycji Turnieju.

       W imieniu organizatorów Pani dyrektor Anna Stec podziękowała uczestnikom za udział i wspólną zabawę oraz wręczyła podziękowania dla fundatorów nagród

– honorowy tytuł PRZYJACIELA MŁODEJ EUROPY w uznaniu zasług we wspieraniu proeuropejskich inicjatyw młodzieży powiatu krakowskiego.

       Po rozdaniu nagród i wyróżnień Pan Andrzej Ciaptacz podziękował raz jeszcze sponsorom za wsparcie i nagrody oraz poinformował o zakończeniu        XV ostatniego Powiatowego Turnieju Wiedzy o Europie.      

       Już dzisiaj zapraszam wszystkich zwolenników integracji europejskiej           i  ciekawych wiedzy o zmianach zachodzących w naszym kraju na przełomie wieków za rok – na I Powiatowy Turniej Wiedzy o Polsce i Polakach na przełomie XX i XXI wieku.

Andrzej Ciaptacz

Template Design free joomla templates

Äèçàéí ðàçðàáîòàí øàáëîíû Joomla

Nowa strona 2
Zamknij

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...